Šport > Košarka
2729 ogledov

Legenda prejem nagrade izkoristila tudi za protest zaradi Dončića

Luka Dončić LA Lakers Profimedia
Sloviti trener je prejel nagrado za življenjsko delo.

Legendarni trener Don Nelson je ob drugi tekmi finalne serije med Oklahoma City Thunder in Indiana Pacers prejel nagrado za življenjsko delo (Chuck Daly Lifetime Achievement Award; op.p.). Predsednik trenerske organizacije (National Basketball Coaches Association; op.p.) je prav trener Indiane Rick Carlisle. 

"Čevljev nisem obul že šest let, na letalo pa nisem sedel že sedem. A zdelo se mi je, da se tega dogodka preprosto moram udeležiti," je v pogovoru z novinarjem Markom Steinom dejal zdaj 85-letni Nelson, ki že vrsto let živi na Havajih.

V svoji dolgoletni trenerski karieri je po vrsti sicer vodil Milwaukee Bucks (1976 - 1988), Golden State Warriors (1988 - 1995), New York Knicks (1995 - 1996), Dallas Mavericks (1997 - 2005) in še enkrat Golden State (2006 - 2010), na lestvici trenerjev z največ zmagami v ligi NBA pa zaostaja le za Greggom Popovichem. Slednji je zbral 1422 trenerskih zmag v ligi NBA, Nelson 1335.

Vidno vlogo je v ligi NBA igral tudi njegov sin Donnie Nelson, ki je bil kot generalni menedžer, nasledil ga je Nico Harrison, najzaslužnejši, da je Luka Dončić po prihodu v ligo zaigral za Dallas Mavericks.

Don Nelson | Avtor: Profimedia Profimedia

Prav zaradi menjave, ki je slovenskega zvezdnika 'poslala' v Los Angeles, je Nelson starejši v pogovoru s Steinom napovedal, da bo ob podelitvi nagrade nosil 'Dončićevo' obutev Luka 4s.

"Imam ga za prijatelja. In v protest tega, ker so ga pri Dallasu menjali v LA, bom nosil njegovo športno obutev. To sem želel omeniti. Svojih najboljših igralcev se preprosto ne znebiš. Moja filozofija je vedno bila, da ob tem, ko imaš tako izjemnega košarkarja, je ta tvoj do konca kariere. Takšnih igralcev ne izpustiš iz rok. Ko je prišlo do menjave, sem bil zelo razočaran," je izjavil Nelson.

Ta na otoku Maui prireja poker turnirje, ki se jih udeležujejo tudi legendarni glasbenik Willie Nelson in filmska igralca Woody Harrelson in Owen Wilson.

"Kot je nekoč dejal Bill Walton (legendarni NBA košarkar, MVP leta 1978; op.p.), sem najsrečnejši človek na svetu. In v to resnično verjamem. Imel sem najboljše možno življenje. Užival sem v vsaki minuti in to počnem še vedno," je pogovor s Steinom zaključil Nelson, ki je kasneje izpolnil napoved o protestu. In ob tem nasmejal tudi Carlisle, sicer prvega Dončićevega trenerja v NBA. 

dezurni@styria--media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice