8 ogledov

Lin: "Kriv sem za poraz"

Jeremy Lin Reuters
Niz sedmih zaporednih zmag košarkarjev New Yorka pod dirigentsko palico Jeremyja Lina je končan. Beno Udrih in Goran Dragić stopila na parket in vpisala poraza.

New York Knicks so po odlični seriji slednjo želeli nadaljevati proti skromnim New Orleans Hornets, a to je bil račun brez krčmarja. Hornetsi so v New Yorku slavili z 89:85 in končali niz sedmih zaporednih zmag Knicks. Novopečeni zvezdnik Jeremy Lin se je tudi tokrat izkazal in dosegel 26 točk, a ob tem tudi izgubil rekordnih devet žog. "Kriv sem za poraz. Organizator igre ne sme izgubiti devet žog," je Lin poraz prevzel na svoja pleča.

Beno Udrih je z Milwaukee Bucks gostoval pri Orlandu in izgubil s 85:94. Udrih je v 17 minutah dosegel osem točk, tri skoke in dve podaji. Goran Dragić je z raketami gostil Minnesoto, klonil z 98:111 ter v 22 minutah zbral dve točki, šest podaj in dva skoka. V Orlandu je Dwight Howard dosegel 26 točk in k temu dodal še 20 skokov. To je bila njegova že sedma tekma sezone, v kateri je presegel dvajset točk in k temu dodal še dvajset skokov. Ekipa je sicer nekaj težav imela le v zadnji četrtini, a je nato le zabeležila četrto zaporedno zmago in dvanajsto doma proti Bucksom. Ryan Anderson je dodal 23 točk, med drugim je kar štirikrat zadel za tri. Na drugi strani je bil v dresu Bucksov s 16 točkami najučinkovitejši Carlos Delfino, njegova ekipa pa je izgubila četrto zaporedno tekmo.

Houston je gostil Minnesoto in klonil z 98:111. Kevin Love je dosegel 33 točk, vključno z osmimi zaporednimi v zadnji četrtini. Love je zbral 30 točk že na četrti tekmi od zadnjih petih odigranih. Rekord kariere je za Minnesoto s 30 točkami dosegel Nikola Peković, ekipa pa je zapravila vodstvo 14 točk, a je nato vajeti v svoje roke prevzel Love in moštvu tri minute pred koncem z osmimi zaporednimi točkami znova zagotovil vodstvo s 103:94. Houston se nato ni več približal, Love pa je k skupnemu izkupičku dodal še 17 skokov in vknjižil 27. dvojni dvojček v sezoni, kar je največ v ligi NBA. Za rakete je bil z 18 točkami najuspešnejši Chandler Parsons.

Branilci naslova Dallas Mavericks so gostovali pri Philadelphii in zmagali z 82:75. Dirk Nowitzki je zbral 28 točk in 12 skokov in v drugem polčasu izničil 15 točk prednosti domačih. Dominique Jones je z 12 točkami pripomogel teličkom do šeste zaporedne zmage. Za 76ers je bil s 16 točkami najboljši igralec s klopi Nik Vucevic.