13 ogledov

Lorbek in Navarro sama potopila Žalgiris

Raković Lorbek Reuters
Neverjeten niz CSKA v letošnji Evroligi so v 4. kolu Top 16 končali Jaka Lakovič in soigralci pri Galatasarayu. Olympiacos je slavil na gostovanju pri Efesu Saše Vujačića. Bilbao je v španskem derbiju visoko ugnal Real Madrid (Begić šest točk in deset skokov), Milan pa je doma Unicsu našega Boštjana Nachbarja zadal prvi poraz v Top 16.

Barcelona se je po zaslugi Erazma Lorbka in Juana Carlosa Navarra veselila zmage v 4. kolu Top 16 proti Žalgirisu. Slovenski in španski reprezentant sta bila namreč daleč najboljša igralca ponosa Katalonije ob gostovanju v Litvi in bila tudi najbolj zaslužna za zmago s 67:58. Barca se je tako kot prva ekipa že uvrstila v četrtfinale.

Domači so sicer začeli odlično in vodili že s 7:0. Gostje so na drugi strani prve točke dosegli šele po štirih minutah, ko je Lorbek zadel dve trojki. Kljub temu je Žalgiris dobil prvo četrtino z 19:13, Lorbek pa je v tem delu dosegel devet točk. V drugi četrtini se je ob Lorbku (14 točk do polčasa) razigral še Navarro in Barcelona je povedla s 23:21, a ob polčasu so imeli dve točki prednosti vendarle domači (32:30). Tretja četrtina se je začela po željah gostov, ki so počasi začeli prevzemati pobudo in pred zadnjo četrtino tudi vodili s 47:43. V zadnjih desetih minutah Katalonci domačim niso več pustili blizu in srečanje tudi zanesljivo dobili.

Na drugi tekmi skupine H je Maccabi doma s 75:60 ugnal Bennet Cantu in se mu oddolžil za poraz izpred tedna dni.

Lakovič & Co. na kolena spravili CSKA

Košarkarji CSKA so bili v letošnji sezoni Evrolige praktično nepremagljivi. Rusi so nanizali kar 13 zmag zapored, nato pa so jih ustavili košarkarji Galatasaraya, ki so v 4. kolu Top 16 pred svojimi gledalci slavili z 68:64.

Turki so že na začetku pokazali, da bi lahko utegnili pripraviti presenečenje, saj so prvo četrtino dobili za dve točki (15:13). CSKA je do polčasa izid uspel spreobrniti, a prednost je znašala le pet točk (31:36), domači so jih do zadnje četrtine uspeli prehiteti za točko (55:54), nato pa so v zadnjih desetih minutah obdržali mirne živce in CSKA prizadejali prvi poraz.

Pri Galatasarayu je bil najbolj razpoložen Joshua Shipp (22 točk), ki je tri sekunde pred koncem zadel tudi zelo pomembna prosta meta. Slovenski kapetan Jaka Lakovič je na igrišču preživel 18 minut in v tem času dosegel 6 točk.

Nerazpoloženi Vujačić brez zmage

Deset sekund pred koncem tekme med Anadolu Efesom in gostujočim Olympiacosom je Saša Vujačić s prekrškom zaustavil Kostasa Sloukasa, ta pa je z edinima svojima točkama na tekmi Grke popeljal v vodstvo s 67:65. Turki so v zadnji sekundi poskušali z metom za tri točke, a je Oliver Lafayette zgrešil, odbito žogo pa je nato mimo koša poslal še Tarence Kinsey. Vujačić je dosegel osem točk, njegov Anadolu Efes pa je izgubil. Mariborčan je zadel tri od devetih metov iz igre, v svojo statistiko pa je vpisal še tri skoke in štiri ukradene žoge.

Sklonjene glave je parket zapuščal tudi Mirza Begić, ki je ob porazu Real Madrida proti Bilbau zbral šest točk, deset skokov in blokado. Gostitelji so sicer presenetljivo visoko, s kar 93:69, ugnali tekmece iz glavnega mesta. Pri zmagovalcih je 19 točk dosegel Kostas Vasiliadis.

Do prvega poraza v Top 16 je prišel tudi Unics. Ta je v gosteh klonil proti Milanu (58:63). Boštjan Nachbar, ki je šele pred kratkim prišel v klub iz Kazana, je odigral 25 minut, v tem času pa zbral po pet točk in skokov ter podajo.