18 ogledov

Lorbek in Vujačić prva strelca svojih ekip

Erazem Lorbek Barcelona Boštjan Tacol
Turški Efes Anadolu je visoko izgubil na gostovanju pri Maccabiju. Pri gostih se je v napadu še najbolj izkazal slovenski košarkar Saša Vujačić. Izjemno je igral tudi Erazem Lorbek, ki pa ni uspel preprečiti zmage Siene.

Maccabi je Efes potopil v drugem polčasu, ki ga je dobil s kar 60:26. Pri bledih Turkih je bil prvi strelec Saša Vujačić. Ta je v svojo statistiko vpisal 12 točk, k temu pa je dodal še pet skokov in tri podaje. S sklonjeno glavo je parket zapuščal tudi Gašper Vidmar. Center tokrat ni dosegel točk, ob porazu Fenerbahceja, ki je doma klonil proti košarkarjem iz Bilbaa, pa je tako zbral le dva skoka in podajo. Igral je nekaj manj kot devet minut.

Novo blestečo predstavo pa je pokazal Erazem Lorbek. Ta je bil prvi mož Barcelone na gostovanju v Sieni, kjer je domače moštvo kot prvo v tej sezoni premagalo Katalonce. Ti so minuto pred koncem dvoboja vodili s 74:71, a so nato zadevali le še gostitelji. Lorbek je ob odličnem metu, za dve točki je zadel osem metov iz 11 poizkusov, zgrešil je eno trojko, zadel pa je tudi vseh šest protih metov, zbral 22 točk. Poleg tega je imel še pet skokov in po eno podajo ter blokado.

Panathinaikos je pri CSKA Moskvi ob polčasu vodil z 49:47, ko sta devet točk dosegla Ian Vougioukas in Steven Smith, a je ruski stroj z izvrstno tretjo četrtino (28:14) pobegnil na dovolj visoko razliko, ki jo je brez težav zadržal do konca. Alekseju Švedu (16 točk) sta se pridružila še prvi strelec Nenad Krstić (17) in Viktor Hrjapa (16), s točkami omenjene trojice pa je CSKA kolo pred koncem že osvojil prvo mesto v skupini B.

V isti skupini je bila zvečer na sporedu ena izmed odločilnih tekem za zadnja mesta med top 16. Zagreb je s Sašem Ožboltom (4 točke) doma izgubil proti Unicaji Málagi in zapravil lepo priložnost, da bi se kljub zgolj prgišču točk na koncu presenetljivo uvrstil med najboljše ekipe Evrope (67:82). Real Madrid je Partizanu nasul več kot sto točk (101:83) in ohranil upe Armanija, ki je z zmago nad Charleroijem ohranil upe po napredovanju (88:53). Top 16 jim lahko v zadnjem kolu vzamejo prav črno-beli.

Nekdanji košarkar Olimpije Kenny Gregory je svoj novi klub Nancy rešil sramotnega poraza pri Caji Laboral, s katero so Španci prav tako ohranili svojo kandidaturo za nadaljnje tekmovanje (90:55). Francozi so pred zadnjo četrtino dosegli vsega 30 točk, na koncu pa vsaj malce polepšali rezultat s 15 točkami Američana.