11 ogledov

Lorbek prvi strelec Barçe, slab večer Lakoviča

Erazem Lorbek Barcelona Navarro Boštjan Tacol
Spirou Charleroi je v 2. kolu Evrolige v gosteh šokiral Anadolu Efes. Belgijci so Saša Vujačića in soigralce ugnali z 80:79. Ruski CSKA s svojo "all-star" postavo še naprej navdušuje. Po Žalgirisu je pod ruskim velikanom padel še Brose Baskets (94:74). Panathinaikos je v Zagrebu z 81:62 ugnal Zagreb Saša Ožbolta, ki je dosegel tri točke. Jaka Lakovič je pri domačem porazu Galatasaraya proti Unicsu dosegel le pet točk (64:68), pri Barceloni pa je z dvajsetimi blestel Erazem Lorbek.

Lastniki Anadolu Efesa so pred letošnjo sezono dodobra okrepili igralsko zasedbo in zastavili tudi zelo visoke tekmovalne cilje. Turki si želijo prebiti najmanj na domači zaključni turnir, a sodeč po predstavi v 2. kolu Evrolige proti belgijskemu klubu Spirou Charleroi se jim ne obeta nič dobrega. Belgijci so namreč pripravili prvovrstno presenečenje, če ne kar senzacijo, in v Turčiji po testni končnici slavili z 80:79.

Belgijci so začeli odločno in prvo četrtino dobili z devetimi točkami prednosti. Turki so v nadaljevanju le zaigrali nekoliko boljše in se počasi začeli topiti prednost gostov. Kljub vsem zvezdniškim imenom na kupu pa Efesu ni uspelo ujeti in prehiteti Spirou Charleroi, ki je po porazu proti Realu tako prišel do svoje prve zmage v Evroligi.

Pri domačih je bil z 21 točkami najboljši turški reprezentant Ersan Ilyasova, Saša Vujačić je dodal 12 točk in šest skokov, a iz igre metal le 4/14. Pri Efesu se je z 9 točkami in osmimi podajami izkazal tudi Makedonec s slovenskim potnim listom in nekdanji član Union Olimpije Vlado Ilievski. Za zmago Belgijcev je bil z 18 točkami najbolj zaslužen Caleb Green.

Pao brez milosti do Ožbolta

Aktualni hrvaški prvaki iz vrst Zagreba so v Evroligi utrpeli še drugi poraz in jih čaka še veliko dela, preden se bodo lahko enakovredno kosali z evropskimi tekmeci. Saša Ožbolta in soigralce so v 2. kolu v hrvaški prestolnici z 81:62 brez večjih težav ugnali košarkarji Panathinaikosa. Za Zagrebčane je to že drugi zaporedni visok poraz med evropsko druščino, potem ko so v prvem kolu s kar 96:65 klonili proti Brose Basketsu.

Izbranci Željka Obradovića so v Areni v Zagrebu že po prvih desetih minutah vodili z desetimi točkami prednosti (24:14) in prednost do polčasa še povišali na 45:22. Pri Zagrebu je šepala predvsem igra v napadu, saj so v prvih treh četrtinah dosegli le 33 točk, tako da jim ni pomagalo niti več kot solidnih 29 točk v zadnjih desetih minutah. Pri Panathinaikosu je bil s 13 točkami najbolj učinkovit Romain Sato, pri domačih pa Sean May (23). Slovenski reprezentant pri Zagrebu Sašo Ožbolt je na igrišču preživel dobrih 14 minut in v tem času dosegel tri točke.

Ob Panathinaikosu je tudi CSKA brez težav prišel do druge zmage v Evroligi. Rusi so tokrat s 94:74 odpihnili Brose, ki si je večino zaostanka nabral že v prvem polčasu. Z 19 točkami je blestel Nenad Krstić, medtem ko je najkoristnejši igralec prvega kola (MVP) Andrej Kirilenko igral praktično le v prvem polčasu in v tem času zbral 12 točk, štiri skoke in šest podaj. Že v torek je Unicaja na domačem igrišču s 85:78 po podaljšku ugnala Žalgiris.

Lorbek prvi strelec Barçe, "Gala" izgubil na domačem parketu

Erazem Lorbek je bil z 20 točkami in statističnim indeksom 26 prvi igralec FC Barcelone Regal, ki je zmagi nad Olimpijo dodala še skalp Asseca Prokoma v domači Palau Blaugrani (88:61). Prednost Kataloncev je naraščala iz četrtine v četrtino in se na koncu ustavila pri 27 točkah.

Jaka Lakovič je z Galatasarayem doma izgubil proti Unicsu Kazanu, Rusi pa so pokazali, da bo skupina D, kjer igra tudi Union Olimpija, ena najbolj izenačenih v letošnji Evroligi. Slovenski reprezentant se po prvem kolu, kjer je dosegel izvrstnih 20 točk, tokrat ni najbolj izkazal in jih dosegel le pet, za tri pa metal 1:7 v dobrih 33 minutah igre.