12 ogledov

Lowry ne da možnosti Dragiću

Dragić v Houstonu igra manj kot v Phoenixu. Mu pa vsaj kaže na končnico. (Foto: EPA
Saša Vujačić je bil pokvarjena mašina. Tudi s pomočjo 19 točk Bena Udriha so Kings dosegli zmago za 32 točk! Goran Dragić pri vse boljših Rocketsih ne dobiva priložnosti, saj Kyle Lowry igra tako dobro.
Washington Wizards
so na krilih Johna Walla z 98:92 premagali New Jersey Nets. Saša Vujačić je bil spet pokvarjena mašina: en koš iz osmih metov iz igre in trije zadeti prosti meti. Ponovno se je poškodoval Deron Williams in bo odsoten vsaj teden dni. V dvoboju dveh ekip z več talenta kot zmag (oboji le 17) so Sacramento Kings s 127:95 nadigrali Minnesoto Timberwolves. Beno Udrih je v 33 minutah dosegel 19 točk in imel pet podaj, Kevin Love je utrpel poškodbo dimelj.

Houston Rockets igrajo vse bolje in so se z zmago nad Utah Jazz s 110:108 premaknili na osmo mesto, ki še vodi v končnico. To je njihova 11. zmaga na zadnjih 14 tekmah. A bitka za zadnje mesto v končnici iz zahodne konference bo resna vse do zadnje tekme rednega dela, saj imajo 38 zmag tudi Memphis Grizzlies, Phoenix Suns (ti so minulo noč premagali Los Angeles Clippers) in Jazzi pa zaostajajo za dve zmagi.

Radi bi rekli, da je razlog za dvig forme Raket naš Goran Dragić, a temu žal ni tako, saj mu Kyle Lowry ne da te možnosti. Odkar je Gogi prišel v Houston, namreč Kyle igra še toliko bolje kot prej in enega svojih večerov je imel prav na tokratni tekmi: z 28 točkami, 11 skoki (njegov rekord) in 10 podajami je dosegel trojnega dvojčka. Tako je Dragiću ostalo le devet minut, v katerih je zadel dve trojki in imel eno podajo.

S 34 točkami je bil sicer prvi strelec Raket Kevin Martin, dodaten razlog za veselje pa imajo v tem, da se je po lažji poškodbi po dobrem tednu dni na parket vrnil letos njihov najboljši košarkar Luis Scola (štiri točke in osem skokov v 20 minutah). Na drugi strani Utah ni več isti brez trenerja Jerryja Sloana in Derona Williamsa. To je njihov šesti poraz na zadnjih 10 tekmah. 12 točk in le tri podaje od Williamsovega naslednika Devina Harrisa ni dovolj. Pomagala ni niti eksplozija Paula Millsapa (35 točk in 10 skokov).