8 ogledov

Maccabi "pojedel" Real

1/10
Košarkarji telavivskega Maccabija so postali drugi finalisti Evrolige. Izraelci so z visokih 82:63 premagali madridski Real - Mirza Begić ni igral - in se bodo v nedeljskem finalu pomerili s Panathinaikosom.

V finalu se bosta srečali najboljši ekipi v tej sezoni Evrolige. Panathinaikos je na zadnji stopnički do finala izločil gostitelje zaključnega turnirja in branilce naslova košarkarje Barcelone, Maccabi pa je bil najboljši klub v rednem delu in končnici (15-5).

Finale bo v nedeljo ob 16.30, tekma za tretje mesto pa ob 13.30.

Na lestvici evropskih klubskih prvakov bo po finalu prišlo do spremembe na drugem mestu, kjer je za zdaj sam CSKA s šestimi naslovi. Tako Panathinaikos kot Maccabi sta bila doslej petkrat evropska prvaka.

Oba sta v polfinalu upravičila vlogo favorita. Panathinaikos je zaustavil italijanskega prvaka Montepaschi Sieno, Maccabi pa je bil v dvorani Sant Jordi, v kateri se je zbralo približno 7000 izraelskih navijačev, prepričljivo boljši od najtrofejnejše ekipe v evropski košarki Real Madrida. Slednji ima v svojih vitrinah osem naslovov prvaka, večino izpred leta 1980, zadnji pa iz 1995.

Španci so bili proti raznovrstni zasedbi Maccabija brez prave možnosti za presenečenje. V prvem polčasu so ga še nekako dohajali, v drugem pa je bila razlika v kakovosti tolikšna, da je Realu v zadnji četrtini povsem popustila zbranost in Izraelci so se veselili visoke zmage.