8 ogledov

Maccabi pokončal Real

Messina iz prejšnih sezon ni vajen toliko izgubljati. (Foto: EPA)
1/15
Maccabi je pred domačimi gledalci premagal madridski Real z 81:76, Cibona pa je v Zagrebu prav v zadnjih sekundah tekme zapravila zmago. Panathinaikos je presenetljivo izgubil proti Maroussiju.

Košarkarji Maccabija so v Tel Avivu pred domačimi gledalci brez težav premagali ekipo Ettoreja Messina, madridski Real. Essina iz prejšnjih sezon ni navajen toliko izgubljati, a življenje v temperametni Španiji je le prijetnejše kot v hladni Rusiji. Varovanci italijanskega trenerja so se Izraelcem dobro upirali v prvem polčasu (41:34), Maccabi pa jim je ušel v tretji četrtini, po kateri so Izraelci vodili za deset (64:54). V zadnji četrtini so košarkarji Maccabija mirno nadzorovali vodstvo in slavili z 81:76.

Cibona zmago zapravila v končnici

Cibona je dobro začela in z razpoloženim Samom Udrihom, ki je na začetku tekme zadel in še podal za trojko, povedla s 7:0. Prvo četrtino so Zagrebčani na krilih učinkovitega Jamonta Gordona (na koncu 19 točk) dobili s 23:11. Tudi v drugi četrtini so Zagrebčani kazali dobro predstavo, a se je Caja ob koncu prvega polčasa približala na 41:33.

V tretji četrtini so Španci stopili na plin in ujeli Cibono, ki pa je v zadnjo četrtino vseeno vstopila z dvema točkama prednosti (60:58). Košarkarji Cibone so znova nekoliko pobegnili (69:62), a so se žilavi Španci vnovič vrnili v igro, povedli in ostali v vodstvu vse do konca. A bilo je dramatično: Carl English je 23 sekund pred koncem dvoboja zadel dva prosta meta za vodstvo Špancev s 76:73. Marko Tomas je na drugi strani šel v prodor, nad njim je bila storjena osebna napaka, žoga pa bi kmalu končala v košu. A ni. Hrvat je nato oba prosta meta zadel. Caja je izvajala ''avt'' in neumno izgubila žogo. 18 sekund do konca tekme je Cibona imela zadnji napad za zmago. Pod košem se je nenadoma sam znašel Leon Radošević, ki pa je zgrešil ''zicer'' in v hitrem protinapadu je  usodo Zagrebčanov zapečatil Lior Eliyahu.

Panathinaikos izgubil še drugič zapored
Potem ko je izgubil prejšnji teden proti Partizanu, je tokrat Panathinaikos v zadnji četrtini zapravil vodstvo in klonil še pri Maroussiju (80:78).

artizan
: Regal FC Barcelona 67:66* (23:12, 12:12, 8:23, 18:14, 6:5)
Vesely 13, Roberts 12; Lakovič 14 točk v 21 minutah, Lorbek 10 in 4 skoke v 31 minutah