19 ogledov

Maccabijev izlet po Srbiji: dve zmagi

Zlatorog Laško - Maccabi Tel-Aviv (3. oktober 2011) ABA
Leto 2011 v ligi ABA so košarkarji izraelskega Maccabija Tel-Aviva zaključili tako, kot se od njih pričakuje – z zmago. Izraelci so na zaostali tekmi šestega kola v gosteh premagali Hemofarm in dosegli še 12. zmago na 13. tekmi (85:59).

Hemofarm je v domači dvorani vodil po prvi (24:17) in drugi četrtini (37:33), po povratku iz slačilnice pa je Maccabi Tel-Aviv stvari le začel postavljati na svoje mesto in pred začetkom zadnjih desetih minut povedel za deset točk. Razlika je do konca tekme samo še naraščala, najboljši strelec v Vršcu pa je bil na koncu Maccabijev Američan Keith Langford (18 točk), pri domačih pa sta jih največ dosegla Boris Savović in Ivan Maraš (oba po 13).

Maccabi, ki je dva dni prej v gosteh premagal tudi Radnički (91:70), je božično turnejo po Srbiji zaključil že z 12. zmago v sezoni, s katero so se rumeni še dodatno utrdili na vrhu lestvice.