21 ogledov

Maribor brez možnosti v Domžalah

Zmago Sagadin Helios ABA
Helios je bil v 3. kolu lige Telemach pred domačimi gledalci z 82:67 boljši od Maribora. Zlatorog je v gosteh prepričljivo z 91:70 ugnal Parklje. Preostale tekme v soboto.

Košarkarji Domžal so zmagali tudi v drugem nastopu v slovenskem prvenstvu. Predvsem po zaslugi dobre igre v drugi četrtini, kjer so si ustvarili več kot deset točk naskoka, so zanesljivo ugnali goste iz Maribora. V domači vrsti je bil neustavljiv predvsem Dražen Bubnić, ki je dosegel 22 točk in vknjižil tudi šest skokov. Mariborčani so bili v uvodu sicer boljši nasprotnik in na presenečenje domačega občinstva v osmi minuti povedli kar z desetimi točkami naskoka (8:18). Domžalčane je visok zaostanek prebudil, uspešno so se podali v lov. V drugi četrtini so Mariborčani še povedli za sedem (18:25), nato pa deset minut niso dosegli koša, tako da so si domači z vodstvom za 14 košev praktično že pripravili podlago za novo zmago. Po izenačenem tretjem delu so domači v zadnji četrtini razliko le še povišali.