19 ogledov

Maribor osvojil Kodeljevo

Helios tudi po 7. kolu lige Telemach ostaja neporažen. Domžalčani so tokrat z 89:73 na domačem parketu premagali Rogaško Crystal. Na petkovi tekmi je Maribor osvojil dvorano Kodeljevo.

Domžalski Helios je zabeležil še šesto zaporedno zmago in je s tekmo manj na drugem mestu prvenstvene lestvice, le točko za vodilno Elektro iz Šoštanja. Domača ekipa je že v prvi četrtini nakazala, da jih zanima le zmaga, varno prednost pred gosti pa so držali skozi celotno tekmo. Po uvodnem košu Heliosa so gosti iz Rogaške Slatine dosegli sedem zaporednih točk in povedli. Domači košarkarji so se po zaostanku hitro pobrali, z delnim izidom 13:4 spreobrnili potek tekme v svojo korist in prvo četrtino dobili s 25:14. Še posebej razpoložena sta bila Dražen Bubnič z devetimi točkami in Drago Pašalič s sedmimi. Domžalčani so dobro igro prikazali tudi v nadaljevanju in rezultat hitro povišali na 31:16. Po dobrih treh minutah druge četrtine so imeli 13 točk naskoka, to prednost pa so nato držali še naprej. Slabe tri minute pred koncem je imel Helios 16 točk prednosti, na odmor pa sta ekipi odšli ob 46:33. V nadaljevanju so gosti zaostanek nekoliko znižali, vendar Helios na domačem parketu ni pustil presenečenja. Štiri minute pred koncem je bilo na semaforju 62:48, to prednost pa so v slabi minuti povišali na 70:51, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. V zadnji četrtini sta obe ekipi začeli nekoliko slabše in zgrešili nekaj metov, košarkarji Rogaške pa so nato zaigrali bolje in rezultat znižali na -13, a v zaključku tekme spet popustili in Helios je tekmo zanesljivo dobil z 89:73.

Laško premagal Partizan, ne tudi Elektre

Košarkarji iz Laškega so v svoji šesti tekmi v državnem prvenstvu doživeli drugi zaporedni poraz, po mariborskem Messerju so jih tokrat na kolena spravili še Šoštanjčani, ki so po nepolnem sedmem kolu na prvem mestu in imajo tri točke prednosti pred zasledovalci. Na dosedanjih tekmah so izgubili le proti Heliosu.

Osrednja tekma sedmega kola je bila izjemno izenačena, v korist gostujoče ekipe pa se je prelomila šele v sklepnih trenutkih dvoboja. Izbranci domačega trenerja Rada Trifunovića so si v 34. minuti priigrali prednost šestih točk (54:48), a so jih gosti slabe tri minute kasneje ne le ujeli, temveč povedli s 55:54. V dramatični končnici je bil slabo minuto pred koncem izid še izenačen (60:60), nato pa je Đorđe Lelić zadel trojko in goste popeljal v vodstvo (63:60). Laščani so prek Vladimirja Panića znižali na 62:63, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Panić s 16 točkami, v gostujoči pa je Salih Nuhanovič 19 točkam dodal še sedem skokov in tri podaje. Zlatorog bo v naslednjem krogu gostoval na Polzeli (29. november), Elektra pa bo na domačem igrišču gostila Geoplin Slovan (3. december).