7 ogledov

Maščevanje je sladko

Dvoboj med Kobejem Bryantom in Kevinom Garnettom je pripadel prvemu. Žurnal24 main
Načrtovano maščevanje za poraz v finalu pretekle sezone je košarkarjem Los Angeles Lakersov uspelo. Aktualni prvaki iz Bostona so klonili s 83:92.

Liga NBA

LA Lakers : Boston 92:83
Phoenix : San Antonio 90:91
Cleveland : Washington 93:89
Portland : Dallas 94:102
Orlando : New Orleans 88:68

Težko pričakovana ponovitev finala lanske sezone med Jezerniki in Kelti je v dvorano Staples Centra privabila množico navdušenih navijačev, ki so tokrat videli zmago ljubljencev številnih hollywoodskih zvezdnikov. S tem so varovanci Phila Jacksona prekinili niz devetnajstih zmag košarkarjev Bostona , hkrati pa izpolnili zastavljeni cilj – maščevanje za visok poraz na šesti tekmi finala. Takrat je Los Angeles klonil kar z 92:131.

Na to priložnost smo dolgo čakali in zmagali. Ne maram jih. Veliko ljudi nas je označilo za mehkužce, ampak to ni bilo pomembno.

Saša Vujačič

Glavna krvnika prvakov sta bila predvsem Kobe Bryant , ki je dosegel 27 točk, poleg tega pa zbral še devet skokov in pet podaj, ter Pau Gasol z 20 točkami. Španski zvezdnik je sedem točk nasul šele v zadnjih treh minutah srečanja. "Zadovoljen sem s Paujem. Zablestel je v zadnji četrtini, ko smo ga res potrebovali," je po tekmi dejal Phil Jackson . Pomemben delež k zmagi pa je v 19 minutah igre prispeval tudi Saša Vujačič , ki je dosegel deset točk. Po tekmi je bil zadovoljen: "Na to priložnost smo dolgo čakali in zmagali. Ne maram jih. Veliko ljudi nas je označilo za mehkužce, ampak to ni bilo pomembno. Vemo, kaj lahko naredimo."

Phil Jackson se je vpisal v zgodovino. © Reuters

Tekma med ekipama, ki sta velika rivala že iz šestdesetih let prejšnjega stoletja in sta se v velikem finalu srečali že enajstkrat (devetkrat so slavili Kelti), je bila posebna še iz enega razloga. Legendarni trener Phil Jackson je z zmago svojih varovancev postavil nov rekord. Postal je šesti trener v zgodovini lige, ki je zbral tisoč zmag, hkrati pa mu je to uspelo najhitreje. Jackson je v sedemnajstih sezonah vodenja Chicaga in Los Angelesa izgubil le na 423 tekmah. S tem dosežkom je z vrha lestvice izrinil še eno trenersko legendo Pata Rileyja , ki je za tisočo zmago potreboval 1434 tekem. "Neverjetno je. Eden najboljših trenerjev vseh časov je. Lahko vam zagotovim, da sam ne bom prišel do tisočih zmag, ker ne bom tako dolgo trener. To je neverjetna številka. Ko zbereš tisoč zmag, to pove veliko," je bil nad Jacksonovim dosežkom navdušen tudi strateg Keltov Doc Rivers . V ekipo Bostona se je po nekaj dneh počitka vrnil Glen Davis , ki je v prometni nesreči utrpel pretres možganov, in dosegel štiri točke in prav toliko skokov. Na drugi strani pa Lakersi niso mogli računati na pomoč Jordana Farmarja , ki bo zaradi operacije kolena odsoten približno dva meseca.

V Phoenixu so se minimalne zmage zmage veselili nekdanji prvaki iz San Antonia , ki so bili od Sonc boljši z 91:90. Najboljši strelec srečanja je bil Tony Parker s 27 točkami, le dve manj je prispeval Tim Duncan . Prav tako 25 točk je za Phoenix dal Amar'e Stoudemire , Goran Dragič pa po odločitvi trenerja znova ni igral. Na božični dan so zmagali še košarkarji Orlanda, Dallasa in Clevelanda.