19 ogledov

Mašina zarjavela, Beno in Goran ne!

Brook Lopez in Andrea Bargnani ter DeMar DeRozan
1/12
Saša Vujačić je debitiral za New Jersey Nets. Ni bil v prvi peterki, a je igral 27 minut. Iz igre je zadel le tri mete od 10 in tako zbral šest točk. Mašina je za zdaj še zarjavela. Heati zmagali enajstič zapored!
Andrea Bargnani je imel slab prvi polčas, nato pa je eksplodiral v drugem delu igre (24 od skupno 32 točk) in Toronto Raptors so New Jersey Netsom prizadejali 20. sezonski poraz (98:92). Linas Kleiza je dodal 18 točk in imel 12 skokov, po štirih tekmah pa se je vrnil Jos eCalderon in prispeval 15 točk in 14 podaj. "Bargnanija je težko pokriti, poleg tega je imel pa še izjemen večer. Poskušali smo marsikaj, a je večino naših obrambnih akcij prebil," je po porazu dejal trener Netsov, AVery Johnson. Slednji je prvič na parket poslal Mariborčana Sašo VUjačića. Igral je 27 minut, a očitno s emu še pozna manjko igranja v zadnjem obdobju - zgrešil je sedem metov iz igre (vseh pet za tri točke) in tekmo končal s šestimi točkami. Brook Lopez (20 točk), Devin Harris (15), Travis Outlaw (14) in Kris Humphries (12 točk in 12 skokov) bodo za zmage potrebovali izdatnejšo pomoč VUjačića.
11. zaporedna za Heate
New York Knicks so po tistem norem nizu zmag zdaj doživeli drugi zaporedni poraz. Po Boston Celtisih so jih premgali še Miami Heat in to s kar 113:91. Za Vročico je to že 11. zmaga v nizu. Zatiskate si oči, če se ne strinjate, da niso ta hip najboljša ekipa v ligi. LeBron James je dosegel svojega že 30. trojnega dvojčka (32 točk, 11 skokov in 10 podaj). Madison Square Garden ga je pričakal z žvižgi. Nekoč so mu ploskali, saj so sanjali, da bo letos poleti podpisla zanje. Zdaj niso več njegovi pristaši.Z odlično igro jih je do konca tekma utišal. "To je posebna dvorana. Z Wadom se pogosto pogovarjava o njej. V določenih dvoranah v tej ligi si res želiš igrati. To je meka košare. Vsak košarkar si od malih nog želi, da bi igral v Madisonu." Da so Heat zmagali s tako lahkoto gre krivda tudi prvemu strelcu Knicksov, Amareju Stoudemireju. Ta je zadel le 11 od 28 metov iz igre (24 točk) in tako prekinil niz devetih zaporednih tekem z več kot 30 točkami.
Goran Dragić je igral skoraj 40 minut in imel 14 točk in 10 podaj. Na začetku tekme je grdo padel Steve Nash in zaradi poškodbe vratu ni več igral. Po tekmi je sporočil, da ni nič hujšega. Brez Nasha so bili Phoenix Suns nemočni proti Dallas Mavericksom. Nov poraz so kljub 19 točkam Bena Udriha doživeli tudi Sacramento Kings.

Andrea Bargnani je imel slab prvi polčas, nato pa je eksplodiral v drugem delu igre (24 od skupno 32 točk) in Toronto Raptors so New Jersey Netsom prizadejali 20. sezonski poraz (98:92). Linas Kleiza je dodal 18 točk in imel 12 skokov, po štirih tekmah pa se je vrnil Jose Calderon in prispeval 15 točk in 14 podaj. "Bargnanija je težko pokriti, poleg tega je imel pa še izjemen večer. Poskušali smo marsikaj, a je večino naših obrambnih akcij prebil," je po porazu dejal trener Netsov, Avery Johnson. Slednji je prvič na parket poslal Mariborčana Sašo Vujačića. Igral je 27 minut, a očitno se mu še pozna manjko igranja v zadnjem obdobju - zgrešil je sedem metov iz igre (vseh pet za tri točke) in tekmo končal s šestimi točkami. Brook Lopez (20 točk), Devin Harris (15), Travis Outlaw (14) in Kris Humphries (12 točk in 12 skokov) bodo za zmage potrebovali izdatnejšo pomoč Vujačića. "Mora se privaditi na našo igro. Mislim, da je bil nocoj agresiven. V obrambi nam je res pomagal. Na položaju branilca nam daje nekaj več višine," je o Vujačiću povedal trener Johnson.

Ko izgubiš, nerad iščeš izgovore, toda zgrešil sem pet metov izza črte, ko bi žoga lahko brez težav šla skozi mrežico.
Saša Vujačić
New York Knicks so po tistem norem nizu zmag zdaj doživeli drugi zaporedni poraz. Po Boston Celtisih so jih premagali še Miami Heat in to s kar 113:91. Za Vročico je to že 11. zmaga v nizu. Zatiskate si oči, če se ne strinjate, da niso ta hip najboljša ekipa v ligi. LeBron James je dosegel svojega že 30. trojnega dvojčka v karieri (32 točk, 11 skokov in 10 podaj). Madison Square Garden ga je pričakal z žvižgi. Nekoč so mu ploskali, saj so sanjali, da bo letos poleti podpisal zanje. Zdaj niso več njegovi pristaši. Z odlično igro jih je do konca tekme utišal. "To je posebna dvorana. Z Wadom se pogosto pogovarjava o njej. V določenih dvoranah v tej ligi si res želiš igrati. To je meka košare. Vsak košarkar si od malih nog želi, da bi igral v Madisonu," je dejal LeBron. Da so Heat zmagali s tako lahkoto gre krivda tudi prvemu strelcu Knicksov, Amareju Stoudemireju. Ta je zadel le 11 od 28 metov iz igre (24 točk) in tako prekinil niz devetih zaporednih tekem z več kot 30 točkami.

Ming končal za letos
Od danes je tudi uradno, da kitajski center Yao Ming letos ne bo več igral. Poškodba levega gležnja je prehuda. Vprašanje je, če bo sploh še kdaj igral v NBA. Brez njega so v petek Houston Rockets zmagali.