9 ogledov

Melo ostaja in se je znesel nad Gogijem

Edino, kar je gotovo: v četrtek bo Anthony z Nuggets igral proti Heatom. (Foto:
1/9
Carmelo Anthony še naprej igra za Denver Nuggets. Še več: v noči na sredo je dal 28 točk in imel 10 skokov ob zmagi 132:98 nad Phoenix Suns. Goran Dragić je ob visokem porazu dal 11 točk.
Po podaljšku so Washington Wizards s 136:133 premagali Sacramento Kings. Beno Udrih je v 42. minutah dal 26 točk (poglejte ga v dodani galeriji). Pri tekmecih je Nick Young s 43 točkami dosegel rekord kariere.

Čeprav so Denver Nuggets, Detroit Pistons in New Jersey Nets že od nedelje dogovorjeni za menjavo rekordnih 13 košarkarjev, pa do realizacije še kar ni prišlo. Razlog: glavni akter Carmelo Anthony še ni rekel da (oziroma tudi v primeru prestopa ne bi želel podaljšati pogodbe). "Ni še privolil, da bo šel v New Jersey. Velikokrat sva govorila o tem, a ni nikoli rekel, da si želi k Netsom. Osebno bi bil osupel, če se odloči zanje," je za ESPN dejal neimenovani vir. Čeprav so Nets ugodili željam njegovega agenta, da ob Melu pripeljejo še Chaunceyja Billupsa in Richarda Hamiltona, pa očitno to za ameriškega reprezentanta še vedno ni dovolj, da bi bil prepričan, da ima s prenovljenimi Mrežicami dejanske možnosti za šampionski prstan. Pa še tako zelo ga mikajo New York Knicks, ki pa uspešno sestavljajo šampionsko ekipo (ti so v torek za 22. zmago v sezoni s 100:86 premagali Portland Trail Blazers). Najboljše zanj in najslabše za Nuggets in Nets bi bilo, da Melo do konca sezone ostane v Denverju in nato poleti kot prosti igralec podpiše za Knicks.

Los Angeles Lakers
so našli pot iz krize. Clevaland cavaliers
so ponižali s 112:57!
Za slednje je to 11. zaporedni poraz.

In če se je zdelo, da so na prejšnji tekmi vse te govorice Anthonyja zmedle, na torkovi tekmi s Phoenix Suns temu ni bilo tako. Dal je 28 točk in imel še 10 skokov. Izdatno je pripomogel k zmagi s kar 132:98. Rekord kariere je dosegel Arron Afflalo (31 točk). Bolje so sicer začela Sonca, ki so po prvi četrtini vodila za 12 točk, nakar so v drugi in tretji četrtini košarkarji iz Denverja dali kar 82 točk. Za Phoenix je to četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Steve Nash je imel 15 točk in sedem podaj, z 11 točkami, štirimi skoki in dvema podajama se je v 24 minutah dokazal Goran Dragić. Če se vrnemo k Anthonyju, brez dvoma lahko zatrdimo le, da bo vsaj še dva dni zagotovo član Nuggetsov – četrtkove tekme z LeBronom Jamesom, Dwyanom Wadom in Chrisom Boshom pač ne bo zamudil. "Igral bom proti Miamiju. To vam lahko zagotovim," je dejal Carmelo, ki ga posamezni žvižgi iz domače publike, ki ne ve, ali ga še mara ali ne, ne zmedejo, pravi. Ko je pogovor nanesel na njegovo ženo Lalo, ali je ona tista, ki želi v New York, se je intervju hitro končal: "Moja žena nima nič pri tem, ali ostanem ali grem. Prosim, pustite jo pri miru. Hvala."