15 ogledov

Miami odgovoril: brez Wada do 118

Wade Battier Gladness Miami Heat Indiana Pacers NBA Reuters
LeBron James je moral po prvem porazu sezone prevzeti strelski delež Dwyana Wada in Miami Heat popeljati do visoke zmage nad Indiano Pacers (118:83). Medtem ko je Wade s poškodbo noge tekmo spremljal z roba igrišča, je James za las zgrešil trojni dvojček. Poškodba Manuja Ginobilija.

Le dva skoka sta zmanjkala LeBronu Jamesu, da bi ob 33 točkah in 13 asistencah dosegel trojnega dvojčka, kar pa je bilo kljub vsemu več kot dovolj za Miami Heat, ki so tudi brez poškodovanega Dwyana Wada odpihnili Indiano Pacers.

"Dobili smo veliko različnih doprinosov (od Jamesa, op. a.)," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra. "Imel je 13 asistenc, ampak veliko obrambnih akcij in skokov v gneči, ki so nas res spravili na odprto stran igrišča v prvem polčasu." Fantje s Floride so pred dvema dnevoma izgubili prvo tekmo sezone proti Atlanta Hawks, proti Indiani pa se je spet zdelo, da je vse po starem.

Pacers so pokopali z bleščečo drugo četrtino (33:12), v kateri se je še posebej izkazal James Jones, ki je kot Wadova menjava do konca tekme zbral 14 točk, med katerimi je bil tudi rafal trojk. Chris Bosh je ob naraščajoči prednosti dodal 22 točk. "Zares smo se želeli le osredotočiti in igrati enako igro, kot smo jo do zdaj, ne da bi se upočasnili zaradi tega (Wadove poškodbe, op. a.)," je dejal Bosh. "Želeli smo opraviti boljše delo v obrambi. Skrajni čas je, da se začnemo držati svojih načel in sprejemati odgovornost."

Houston Rockets so visoko izgubili v Los Angelesu. Manj slovita zasedba iz mesta angelov, Los Angeles Clippers, jih je premagala s 117:89, slovenski košarkar v majici teksaškega moštva Goran Dragić pa je v dobrih 14 minutah zbral devet točk, dve podaji in ukradel žogo. Za Clippers je Blake Griffin dosegel 22 točk.

Prvak Dallas je bil boljši od Phoenixa z 98:89. Orlando je visoko ugnal Washington s 103:85, Toronto je brez težav opravil s Clevelandom z 92:77, Boston pa z New Jerseyjem s 89:70. San Antonio je premagal Golden State s 101:95, Denver pa Sacramento s 110:83. Zmago San Antonia je pokvarila poškodba Manuja Ginobilija. Argentinski košarkarski zvezdnik bo zaradi zlomljenega prsta na levi roki izven pogona šest do osem tednov. Štiriintridesetletni in 198 cm visoki južnoameriški branilec se je poškodoval na ponedeljkovi tekmi proti Minnesoti. Ginobili je bil na uvodnih dvobojih skrajšane sezone v NBA najbolj učinkovit igralec teksaške zasedbe, v povprečju je dosegal 17,4 točke, štiri skoke in 3,9 podaje na tekmo.

Štiri tekme so se končale z zmagami gostujočih zasedb: Charlotte je slavil v New Yorku s 118:110, Chicago v Detroitu z 99:83, Philadelphia v New Orleansu s 101:93, Memphis pa v Minneapolisu z 90:86.

Liga NBA, rezultati:

Orlando Magic : Washington Wizards 103:85 (31:14, 25:24, 27:22, 20:25)
Howard 28 točk, Anderson 23, Redick in Türkoglu 14; Young 17, Wall 14

Toronto Raptors : Cleveland Cavaliers 92:77 (21:18, 25:21, 20:12, 26:26)
Bargnani 31, DeRozan 25, Calderon 13; Jamison 19, Irving 12

New York Knicks : Charlotte Bobcats 110:118 (26:30, 26:32, 26:26, 32:30)
Anthony 32, Stoudemire 25; Diaw 27, Henderson 24, Mullens 16

Boston Celtics : New Jersey Nets 89:70 (18:17, 16:18, 29:12, 26:23)
Pierce 24, Bass 15, Garnett 14; Brooks 17, Farmar 11

Miami Heat : Indiana Pacers 118:83 (29:27, 33:12, 26:27, 30:17)
James 33, Bosh 22, Jones in Chalmers 14; Hibbert 16, Hansbrough 14

Detroit Pistons : Chicago Bulls 83:99 (14:22, 21:29, 23:20, 25:28)
Monroe 19, Jerebko 13; Boozer 19, Rose 17, Hamilton 14

New Orleans Hornets : Philadelphia 76ers 93:101 (27:16, 20:24, 26:27, 20:34)
Gordon 22, Landry 21; Holiday 23, Turner 21, Hawes 17

Minnesota Timberwolves : Memphis Grizzlies 86:90 (14:20, 23:23, 22:14, 27:33)
Love 27, Ridnour 13; Allen 20, Gay 19, Mayo 14

San Antonio Spurs : Golden State Warriors 101:95 (20:26, 25:27, 25:22, 31:20)
Parker 21, Jefferson 17, Duncan 15; Ellis 38, Curry 20

Dallas Mavericks : Phoenix Suns 98:89 (25:25, 24:16, 28:25, 21:23)
Nowitzki 20, Terry 18, Odom 15; Gortat 22, Nash 15

Denver Nuggets : Sacramento Kings 110:83 (27:17, 29:22, 29:25, 25:19)
Harrington 15, Fernandez 12, Mozgov in Afflalo 11; Cousins 26, Thornton 23

Los Angeles Clippers : Houston Rockets 117:89 (41:26, 26:29, 23:20, 27:14)
Griffin 22, Paul 20, Foye 16; Lowry 17, Scola 12, ... Dragić 9 tč., 2 as., 1 ukr. v 14 minutah