13 ogledov

Miami piše zgodovino

miami heat wade james EPA
Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Orlando Magic je v noči na torek v gosteh pri New Orleans Hornets zmagalo s 105:102. Slovenec Beno Udrih je v dresu zmagovalcev v 12 minutah igre prispeval dve točki in pet podaj. Košarkarji Miamija pa so postavili rekord lige, saj so dosegli že 15. zaporedno zmago.

Aktualni prvaki lige NBA Miami Heat so še naprej neustavljivi. Ekipa s Floride je v noči na torek vknjižila že rekordno 15. zmago zapored, potem ko je v gosteh pri Minnesota Timberwolves slavila s 97:81. Miami je zadnjič izgubil 1. februarja, ko je moral priznati poraz ekipi Indiana Pacers z 89:102.

V dresu Miamija je bil tokrat najboljši Dwyane Wade z 32 točkami, desetimi ujetimi žogami in sedmimi podajami. LeBron James, ki ga pesti lažja poškodba kolena, pa je dosegel 20 točk in prav tako ujel deset žog. Miami je s 44 zmagami in le 14 porazi gladko najboljša ekipa vzhodne konference, na zahodu je San Antonio pri 47 zmagah in 14 porazih.

V noči na torek je igralo tudi moštvo Bena Udriha, vendar Konjičan ni bil preveč aktiven pri zmagi Orlanda s 105:102 nad New Orleansom. Prvi strelec zmagovalcev je bil Arron Afflalo s 26 točkami, v zadnjih 38 minutah tekme jih je dosegel kar pet. Orlando, ki je ob polčasu zaostajal za kar 17 točk, je s to zmago uspešno zaključil negativni niz treh porazov. Pri domačih so Anthony Davis, Greivis Vasquez in Eric Gordon dosegli po 17 točk.