13 ogledov

Miami popustil, Durant strl Detroit

goran dragić Profimedias
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na soboto odigrali kar 14 tekem. Oba slovenska košarkarja sta okusila poraz.

Košarkarji Miami Heat so na gostovanju s 87:91 izgubili z New Orleans Pelicans. Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je za poražene goste v 34. minutah dosegel 23 točk (met iz igre 10:17, 2:4 za tri točke, 1:3 prosti meti), pet podaj in štiri skoke. Bil je prvi strelec Miamija in drugi na tekmi.

Najboljši igralec srečanja je bil v vrstah domačih Anthony Davis z 28 točkami, 22 skoki, kar je njegov rekord kariere, ter štirimi blokadami.

V New Orleansu je bil dvoboj izenačen vse do konca, saj so gostje 14 sekund pred zvokom sirene zaostajali za tri točke (87:90). Jrue Holiday je devet sekund pred zaključkom zadel oba prosta meta in že postavil končni izid, saj Miamiju, kljub odmoru pred tem zadnjim delom, ni uspelo zadeti koša. Vročici obenem ni uspelo zadržati 14 točk prednosti, ki jo je imela še v drugem delu tretje četrtine.

Domači so namreč z delnima izidoma 15:0 in 12:0 prišli znova v igro, v drugem polčasu pa se je izkazal Davis, ki je v dem delu nanizal 19 točk in 14 skokov. Miami je obenem v zadnjih dobrih 15 minutah zbral vsega 19 točk ter izgubil šest od 15 žog na tekmi.

"Mislim, da smo povsem kontrolirali potek tekme 35 minut, tekmeci pa so nato zaigrali res zelo agresivno. Igrali so resnično izvrstno obrambo. Ni nam uspelo zadevati metov in na koncu nam je malo zmanjkalo. Ni izgovorov. Moramo narediti več," je po tekmi dejal Dragić.

Warriors stežka, Cavaliers zlahka

Ekipa Detroit Pistons, za katero Beno Udrih ponovno ni igral, je doma izgubila z vodilnim moštvom lige Golden State Warriors s 113:119.

Kevin Durant je kljub hitro nabranim osebnim napakam dosegel 32 točk za Golden State, ki je tokrat naredila ogromno napak in imela kar 23 izgubljenih žog, največ v sezoni. Po tem je dobila 33 točk in trener Steve Kerr je po tekmi priznal, da so njegovi varovanci tokrat srečno zmagali.

Veliko lažje so slavili branilci naslova prvaka Cleveland Cavaliers, ki so s 119:99 ugnali Brooklyn Nets. Za Golden State je na drugem mestu lige ekipa San Antonio Spurs, ki je s 110:90 v gosteh nadigrala Portland Trail Blazers za 16 zmago v gosteh v sezoni. Tretji skupno je vodilni na vzhodnem delu Cleveland, takoj za njim pa so Toronto Raptors, ki so s 104:98 v Utahu premagali Jazz.

Nov izjemen večer in tretjo tekmo v nizu z več kot 40 točkami je prikazal Russell Westbrook, ki je zadel 45 točk, tudi zadnjih 15 košev ekipe Oklahome City Thunder. Ta je s 117:112 premagala Boston Celtics. Westbrook je kar 12 točk dosegel v zadnjih 96 sekundah, tudi tri zaporedne trojke, temu pa je dodal še po 11 podaj in skokov za štirinajsti trojni dvojček sezone. Ob šestem domačem porazu je bil zato Isaiah Thomas kljub 34 točkam in desetim podajam razočaran.

V Los Angelesu so presenečenje pripravili v tej sezoni slabi košarkarji Dallas Mavericksi, ki so premagali Clippers z 90:88; Harrison Barnes (24 točk) je 3,7 sekunde pred koncem odločil dvoboj.