30 ogledov

Miami popustil ob koncu tekme

goran dragić miami heat Profimedias
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na torek odigrali sedem tekem.

Moštvo Miami Heat je v noči na torek v gosteh izgubilo proti Dallas Mavericks z 89:96. Slovenec v dresu Miamija Goran Dragić je bil prvi strelec svoje ekipe, v 37 minutah je dosegel 24 točk, šest podaj in pet skokov.

Miami je bil sicer na poti do zmage, ko je Dragić s trojko zaključil del tekme, ki ga je njegova ekipa dobila z delnim izidom 9:0 in povedla z 89:84. Toda Miami je nato zgrešil zadnjih sedem metov na tekmi in tekmeci so z 12:0 dobili zadnje štiri minute in 37 sekund dvoboja. S tem se je končal niz treh zaporednih zmag vročice in 16 tekem, na katerih je dosegla najmanj po 100 točk.

Toronto slavil v New Yorku

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in doma izgubila proti Toronto Raptors z 91:92. Vujačić se v treh minutah igre ni vpisal med strelce.

Zvezdnik kanadske zasedbe Kyle Lowry pa bo manjkal do konca sezone zaradi poškodbe zapestja, so sporočili iz Toronta. Upajo, da se bo košarkar, ki ima v svoji enajsti sezoni povprečje 22,8 točke, 6,9 podaje in 4,7 skoka na tekmo vrnil vsaj za končnico.

Curry brez trojke

LeBron James je s 24 točkami, 10 skoki in šestimi podajami vodil Cleveland Cavaliers do zmage nad Milwaukee Bucks s 102:95. Po sobotnem porazu s Chicagom se je Cleveland z novo zmago še utrdil v vodstvu na vzhodnem delu lige.

V Philadelphii je moštvo 76ers s 119:108 premagala najboljša ekipa lige Golden State Warriors. Kevin Durant se je vrnil po poškodbi leve roke s 27 točkami, Klay Thompson je dodal 21 točk, Zaza Pachulia 16, Draymond Green pa 14 točk, 11 skokov in pet ukradenih žog. Stephen Curry je sicer zabeležil 19 točk, vendar je zgrešil vseh 11 poskusov za tri točke in šele tretjič na 211 tekmah ostal brez dosežene trojke.