8 ogledov

Miami razmontiral prvake pri njih doma

lebron james
1/8
Kakšen začetek lige NBA! Miami je v Dallasu razmontiral prvake. Chicago je tesno slavil proti Kobeju Bryantu, prva zmaga pa je ostala v New Yorku.

Že prve tekme zamudniške lige NBA so postregle z zvrhano mero njene svojstvene razburljivosti. Na božični dan se je Miami maščeval Dallasu za poraz v lanskem finalu lige in na gostovanju slavil s 105:94. Očitno je bila zasedba prvakov še vedno pod vtisom proslave, saj je bila pred tekmo na urniku prava ceremonija v počastitev naslova. Kot božična zvezda sta zasijala LeBron James in Dwyane Wade. Prvi s 37 točkami, 10 skoki in 6 podajami, Wade pa je dal 26 točk, osem skokov in šest podaj. Miami je po treh četrtinah vodil kar s 97:65, Dallas, ki ni nikoli vodil, pa se je v zadnjih 12 minutah ognil polomiji. Za Teličke je Jason Terry prispeval 23 točk. Lanski MVP lige Derrick Rose pa je z odločilnim košem v zadnjih sekundah poskrbel, da je njegov Chicago premagal LA Lakers.

"Proslava gor ali dol"

"Skušali smo biti agresivni. Osredotočeni smo, odlično smo trenirali. Želeli smo izrabiti svojo hitrost," je po tekmi dejal James, Wade pa: "Proslava gor ali dol, za tekmo smo imeli svoj načrt in ga uresničili. Odigrali smo dobro srečanje." Rezultatu primerno zaskrbljen je bil trener Dallasa Rick Carlisle: "Spet bo treba skovati identiteto te ekipe, ki je drugačna. Takšno delo zahteva iskrenost in ne bo lahko."

Uvodna zmaga New Yorku

Na uvodni tekmi so do zmage prišli košarkarji New York Knicks, ki so s 106:104 premagali Boston Celtics. Najbolj razpoložen je bil Carmelo Anthony s 37 točkami, pri Bostonu pa je 31 točk dosegel Rajon Rondo. Boston je po prvem polčasu zaostajal za 17 točk, nato je uspel rezultat znižati, a je v zaključku zablestel Anthony.

V zadnjem delu tekme je dosegel 17 točk, Amare Stoudemire je pri zmagovalnem moštvu dodal 21 točk, še 19 pa Toney Douglas. Met za izenačenje je imel v zadnjih sekundah Kevin Garnett, ki pa je ob zvoku sirene zgrešil in New York je vpisal prvo zmago. Pri keltih je 20 točk dosegel Brandon Bass, ki je odigral svojo prvo tekmo za Boston, prav toliko točk pa je dodal še Ray Allen.