14 ogledov

Miami skočil do druge zmage

Wade, James in Bosh bodo naredili vse, da Miami popeljejo do naslova prvaka lige
1/10
V polfinalu vzhoda lige NBA zvezdniški Miami proti Bostonu vodi že z 2:0 v zmagah po sinočnjem blestenju LeBrona Jamesa in Dwyana Wada. Na zahodu je Oklahoma poravnala izid proti Memphisu na 1:1.

LeBron James in Dwyane Wade se nista dokopala do letošnjega naslova najkoristnejšega igralca lige NBA, zato pa v vodita v polfinalu vzhoda proti Bostonu z 2:0. Sinoči je Miami ugnal Boston s 102:91. Skupaj sta zvezdnika dosegla kar 63 točk! James: 35, od tega 24 v drugem polčasu, in sedem skokov, Wade: 28, 8 skokov. Še v zadnji četrtini je bil izid poravnan na 80, nato pa je sledila serija vročice 14:0.

Na zahodu je Oklahoma slavila s 111:102 in izenačila izid v zmagah. Kevin Durant je dosegel 26 točk.

"Ni dvoma, igrala sta čudovito in v prid naše zmage uporabila ves svoj talent," je sijal trener Miamija Erik Spoelstra. "Igramo proti odličnemu moštvu. V obrambi igramo trdno, kolikor se le da," je po srečanju dejal James.

"Ne igrava zaradi posamičnih nagrad – LeBron ima dva naslova MVP, jaz imam enega za najkoristnejšega igralca v finalu. Najini dosežki povedo vse," se Wade, vsaj na videz, ni preveč sekiral, ker je naslov najkoristnejšega igralca lige pripadel Chicagovemu Derricku Rosu, ki je postal najmlajši v zgodovini lige, ki mu je to uspelo. Star je 22 let.

Rajon Rondo je za Celtics dosegel 20 točk, ki jih je oplemenitil z 12 podajami. Po poškodbi stopala se je v moštvo Bostona vrnil Paul Pierce, Ray Allen pa je nadaljeval tekmo poškodbi v tretji četrtini navkljub.