18 ogledov

Miami ustavil San Antonio, Dragić od -18 do zmage

Kelly Anthony New York Knicks Los Angeles Lakers liga NBA EPA
V ponovitvi lanskoletnega finala lige NBA se je Dwyane Wade za Miami Heat vrnil po poškodbi in pomagal Vročici do lahke zmage nad San Antonio Spurs (113:101). Izjemen povratek Phoenix Suns pri Cleveland Cavaliers in 15 točk Gorana Dragića (99:90).

Dwyane
Wade ne začenja tekem na klopi, tokrat pa je za Miami Heat s klopi za rezerve na parket prišel prvič po letu 2008 in pomagal prvima strelcema Chrisu Boshu (24 točk) in LeBronu Jamesu (18) pri izboljšanju izvrstnega domačega niza 19-3.

Wade je proti nasprotnikom v lanskoletnem finalu San Antonio Spurs zaigral prvič po štirih tekmah premora zaradi težav s kolenom in prispeval osem točk za Miami (32-12), medtem ko se je pri Teksašanih (33-11) še najbolj izkazal center Tim Duncan s 23 točkami.

Izjemen povratek Phoenixa

Phoenix Suns je pri Cleveland Cavaliers uspel neverjeten povratek, ki si ga bodo domači iz enega od najbolj "slovenskih" mest čez lužo še dolgo časa zapomnili. Sonca so še ob polčasu delovala, da bodo osramočena zapustila Ohio, saj so zaostajala za kar 18 točk, nato pa v zadnjih dveh četrtinah povsem nadigrala Cleveland.

Phoenix je tako prišel do svoje 25. zmage sezone, ki mu prinaša sedmo mesto v zahodni konferenci in uvrstitev v končnico. Goran Dragić je v 36 minutah dosegel 15 točk, sedem podaj, pet skokov in imel ukradeno žogo.

Po smešenju preporod

Phoenixu je po prvem polčasu slabo kazalo, saj je zaostajal s 43:61, a v drugem polčasu tekmecem dovolil zgolj 29 točk, sam pa jih dosegel 56. Največ med košarkarji iz Arizone jih je prispeval Markieff Morris (27).

"V prvem polčasu so nas osmešili. Vsi smo se tega zavedali. Dejali smo si, da če že izgubimo, potem se vsaj potrudimo in zaigrajmo borbeno v drugem delu," je po tekmi dejal Morris, ki se mu je skupaj s soigralci izšlo po željah. Na drugi strani se Clevelandu ni.

Sram jih je lahko

"Res je bilo težko opazovati. Razočaran sem nad tem, kako smo igrali. Vse bi bilo treba biti sram za predstavo v drugem polčasu," pa je dejal trener Clevelanda Mike Brown.

Uspešni so bili tudi New York Knicks, ki so brez na klop obsojenega rezervista Bena Udriha doma ugnali Los Angeles Lakers (110:103). Najbolj razpoložen pri domačih je bil znova Carmelo Anthony s 35 točkami.

Ovacije za Garnetta in Pierca

New Orleans Pelicans so ugnali Orlando Magic (100:92), pod obročema je prednjačil Anthony Davis z 22 točkami, 19 skoki in sedmimi blokadami. Boston Celtics so doma izgubili proti Brooklyn Nets (79:85) in se poklonili nekdanjima članoma kluba Kevinu Garnettu in Paulu Piercu, ki nato nista pokazala usmiljenja. Dallas Mavericks so tudi po zaslugi 28 točk Dirka Nowitzkija premagal Detroit Pistons (116:106).

Golden State Warriors so premagali Portland Trail Blazers (103:88), blestel je Stephen Curry z 38 točkami. Sacramento Kings so izgubili proti Denver Nuggets (117:125), pri zmagovalcih je Ty Lawson dosegel 27 točk.