7384 ogledov

Mladi zvezdnik ni opazil napake: "Ne vem, če so koga odpustili"

Twitter
Zvezdniški novinec Victor Wembanyama je moral sredi prve četrtine tekme z Golden State Warriors zamenjati svoj dres.

Vzhajajoča košarkarska zveza Victor Wembanyama je doživel neprijetno izkušnjo v zvezi s svojim nenavadnim, precej dolgim in za marsikoga še vedno težko izgovorljivim priimkom.

Devetnajstletni novinec v ligi NBA je namreč na tekmi med San Antonio Spurs in Golden State Warriors presenečeno ugotovil, da je nekdo narobe črkoval njegov priimek, zato je moral sredi uvodne četrtine zamenjati dres.

Namesto 'Wembanyama' je na njegovem hrbtu v uvodnih minutah srečanja z bojevniki pisalo 'Wembanyana'.

"Nisem opazil, je pa vsekakor škoda, da pride do česa takšnega," je komentiral francoski košarkar. "Ne vem, če so koga odpustili, toda Spursi so bili tisti, ki so preverili moje ime. Ne vem. Škoda, res," je dodal.

Kljub porazu San Antonia s 112:118 je 224 centimetrov visoki Wembanyama odigral dobro tekmo z 22 točkami, devetimi skoki, štirimi podajami in dvema blokadama.

A post shared by BasketNews (@basketnews)