16 ogledov

Mojstri končnice: padla Budućnost!

Sašo Ožbolt (v sredini) v Podgorici ni mogel pomagati soigralcem, saj je bil ods
1/13
Krka je na uvodni tekmi 22. kola lige NLB povsem povozila Zadar in se v velikem slogu spet zavihtela na vrh lestvice (92:64). Union Olimpija je v zadnjih sekundah premagala Budućnost (71:70).
Poglejte si galerijo iz Novega mesta. TUKAJ!

Union Olimpija se je na gostovanju pri Budućnosti dolgo časa mučila, nato pa so v zadnji četrtini tudi Črnogorci dobili brezplačno demonstracijo moči zmajev v končnicah. Preračunljivi varovanci Jureta Zdovca so na koncu slavili z uspešnima prostima metoma Vlada Ilievskega, ki pa bi z nespametno potezo v zadnji sekundi skorajda zakuhal odločilno trojko domačih. Budućnost je v Podgorici vodila praktično celo tekmo, pri zeleno-belih pa je mejo desetih točk presegel le Ilievski, a tudi to je bilo dovolj za zmago Ljubljančanov, ki so naredili nov pomemben korak k uvrstitvi na zaključni turnir.

Kot že rečeno, je Olimpija skozi večji del tekme storila malo dobrega, saj so se lahki koši domačih in izgubljene žoge dogajale vse prepogosto. Samo Ilievski je v prvem polčasu držal korak z Budućnostjo, ki pa je zapravila veliko priložnosti, da bi se bolj oddaljila. Mladi Latvijec Davis Bertans in Jan Špan sta morala ob nerazpoloženih soigralcih, predvsem Goranu Jagodniku in Kennyju Gregoryju, igrati mnogo več od prvotnih načrtov, a nista razočarala. Bertans je bil na koncu celo drugi strelec ekipe, Špan pa je z dvema pomembnima trojkama približal zmaje v zaključku tretje četrtine.

Tako kot vedno sta se stara mojstra Gregory in Jagodnik prebudila takrat, ko je bilo to najbolj potrebno. Američan je v zaključku tekme najprej znižal na 63:68, nato pa je na sceno stopil "Jagoda" z dvema trojkama, izmed katerih je bila ena na las podobna tisti legendarni proti Srbiji na evropskem prvenstvu. Iz slačilnice, torej. Tekma se je iztekala v infarktno končnico, Olimpija je imela na voljo napad za zmago, a so domači Ilievskega zaustavili s prekrškom. Makedonec je zadel oba prosta meta, nato pa je Nikola Otašević zapravil napad, Ilievski se je dokopal do žoge, njegova slaba podaja pa je nato našla enega izmed domačih, ki pa ob zvoku sirene ni zadel.

Krka proti Zadru kot hudournik
Košarkarji novomeške Krke so vsaj za nekaj ur spet osamljeni na vrhu lige NLB. Brezhibna zmaga nad Zadrom je Dolenjce še za korak približala tako željeni uvrstitvi v končnico jadranske lige. V Novem mestu so varovanci Aleksandra Džikića še enkrat več začeli silovito in že v prvi četrtini uprizorili pravi košarkarski recital, saj je bilo po visokem vodstvu na začetku (10:1) ob koncu četrtine že neverjetnih 34:11.

Četudi je bil Zoran Dragić ob polčasu edini košarkar Krke (in na tekmi), ki je presegel mejo desetih točk, je bilo jasno, da slabi gostje v dvorani Leona Štuklja nimajo nikakršnih možnosti za preobrat. Dragiću sta se v nadaljevanju pridružila še Edo Murić (15 točk) in Jure Balažič (14), kar je bilo na koncu več kot dovolj za visoko zmago.