14 ogledov

Moskovčani potrebovali podaljške za prvo zmago

CSKA -  Panathinaikos EPA
Košarkarji Barcelone so naredili prvi korak proti uvrstitvi med najboljšo četverico, na prvi tekmi so odpravili Galatasaray z 88:61. Gadko je zmagal tudi Real, medtem ko so se morali košarkarji CSKA-ja za zmago boriti v podaljšku.

Moskovčani so gostili Panathinaikos na prvi tekmi končnice na kateri so bili izrazit favorit. A nepopustljivi Grki niso Rusom ničesar ponudili na pladnju in ti so se morali za zmago pošteno potruditi, saj so jo dosegli šele v podaljšku. Končni rezultat je bil 77:74, košarkarji Panathinaikosa pa bodo imeli priložnost za maščevanje že čez nekaj dni na tekmi v Atenah.

Domačini so bili boljši nasprotnik v prvi četrtini, kjer so si priigrali sedem točk naskoka, kar je bila njihova prednost tudi ob počasu. V drugi polovici tekme so bili boljši gostje, ki so zaostanek izničili in tekmo potisnili v podaljšek. Gledalci v dodatnih petih minutah niso videli veliko, saj sta ekipi skupaj dosegli zgolj sedem točk, na srečo CSKA-ja pa so jih sami prispevali tri več in se tako za korak prbiližali zaključnemu turnirju.

Barcelona na koncu povsem strla Turke

Barcelona je dobila prvo tekmo četrtfinala Evrolige. Katalonci so z 88:61 gladko ugnali Galatasaray, pa čeprav jim so Turki po prvem polčasu celo vodili. Med glavnimi junaki pomembne zmage blaugrane je bil nekdanji slovenski reprezentant Botšjan Nachbar, ki je bil z 19 točkami prvi strelec tekme.

Istanbulčani so tekmo začeli odlično in so v prvi četrtini nabrali tudi sedem točk naskoka. Domači so v drugem delu tekme le nekoliko dvignili nivo igre, gostom pa se je načrt podrl ob poškodbi Carlosa Arroya, ki je še pred odmorom šepajoč zapustil parket in se nanj ni več vrnil. Portoričan je bil kljub temu prvi strelec svoje ekipe s 14 točkami.

Brez težav slavil tudi Real

Na drugi strani je blestel Boštjan Nachbar, ki je dosegel 19 točk in skok, natančen pa je bil predvsem izza črte za tri točke, od koder je zadel kar tri mete od štirih. Tudi na splošno so bili košarkarji Barçe natančni za tri, saj so skupaj zadeli dvanajstkrat. Šest točk ob zmagi je dodal tudi drugi Slovenec Erazem Lorbek, ki je imel ob tem še pet skokov in asistenco.

Do prednosti je pričakovano prišel še drugi španski velikan Real Madrid. Ta je na domačem terenu ugnal grški Olympiakos z 88:71. Najboljši posameznik na tekmi v madridu je bil domači Rudy Fernandez, ki je za zmago svoje ekipe prispeval dvajset točk, šest skokov in pet asistenc. Na strani poraženih se je najbolj zikazal Vassilis Spanoulis z 18 točkami in petimi podajami.

Evroliga, četrfinale, prva tekma:

Barcelona : Galatasaray 88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12) /1:0/
Nachbar 19, Navarro 12, ... Lorbek 6 in 5 skokov; Arroyo 14, Arslan in Aldemir po 9

Real Madrid : Olympiakos 88:71 (27:12, 21:29, 22:15, 18:15) /1:0/
Fernandez 20, Mirotić 15; Spanoulis 18, Printezis 10

CSKA Moskva : Panathinaikos 77:74 (21:14, 19:19, 18:23, 14:16, 5:2)* /1:0/
Weems 21, Khriapa 17; Maciulis in Lasme po 14

Armani Milano : Maccabi Tel Aviv 99:101 (23:19, 24:23, 23:16, 17:29, 12:14)* /0:1/