85 ogledov

Največji preobrat v zgodovini košarke

košarka, Nevada, New Mexico Youtube
Na tekmi univerzitetnih moštev je prišlo do neverjetnega preobrata.

Na košarkarski tekmi med univerzama New Mexico in Nevada je prišlo do neverjetnega preobrata, po poročanju ameriških medijev celo do največjega v zgodovini košarke.

Nevada je štiri minute pred koncem dvoboja za tekmeci zaostajala za 25 točk, še dobro minuto pred koncem rednega dela dvoboja pa je pri rezultatu 76:90 bila v zaostanku za 14 točk. A nato so sledili neverjetni meti za tri točke, na drugi strani pa košarkarji New Mexica niso zadevali prostih metov. Nevada je izsilila podaljšek, po njem pa slavila v gosteh še z enim norim metom za tri točke.

V zgodovini je bilo sicer še nekaj podobnih preobratov, nič kaj z veseljem pa se ne spominjamo tistega na evropskem prvenstvu 2007, ko je bila Slovenija dve minuti in pol pred koncem dvoboja z Grčijo trdno v polfinalu, a je nato sledil neverjeten mrk čete Aleša Pipana.