4 ogledov

Naslednji tekmec: zmagal za 41!

Maccabi je v ligi že nastopal v sezoni 2002/03, ko je v finalu zaključnega turni
1/11
Naslednji Olimpijin tekmec, Maccabi, je v drugem kolu z 99:58 premagal Lottomatico. Olympiacos je s pomočjo Raša Nesterovića v Top 16 prišel do prve zmage in ohranil upanje na napredovanje.

Union Olimpija je v Stožicah v drugem kolu drugega dela Evrolige za vsega točko izgubila proti aktualnemu prvaku, Barceloni. Druga tekme skupine F je bila med Maccabijem in Romo. Telavivska ekipa, ki bo naslednji teden gostila ljubljanske zmaje, je odigrala zastrašujoče (po drugi strani pa je res tudi, da je Roma zelo slaba). Na koncu je bilo kar 41 točk razlike (99:58), kar je najvišja zmaga Maccabija v Top 16 vseh časov. Na koga bodo morali varovanci Jureta Zdovca najbolj paziti? Na robustnega centra Sofoklisa Schortsanitisa. Baby Shaq je imel v 22 minutah 19 točk in 10 skokov. Lior Eliyahu jih je dodal 18, Jeremy Pargo je končal s 13 točkami (nekaj atraktivnih zabijanj), Doron Perkins pa je imel po devet točk in podaj ter sedem skokov. Imeli so kar 63-odstotni met iz igre (Roma le 42 odstoten). "Moramo priznati, da je Maccabi ekipa, ki je na mnogo višjem nivoju kot mi. So odlična ekipa z zelo dobrimi košarkarji, ki se bori za Final 4 in za prvaka," je po visokem porazu pošteno povedal slovenski trener Rome, Sašo Filipovski.

Nesterović blestel v Litvi
Po bolečem domačem porazu v prvem kolu Top 16 Evrolige proti Fenerbahčeju je Olympiacos z gostujočo zmago proti Žalgirisu v drugem kolu nekako le zacelil rane. Grki so s prvo zmago v drugem delu tudi ostali v igri za napredovanje v  četrtfinale. Olympiacos je večino dela opravil že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 40:22. Žalgiris je v drugem delu močno pritisnil, toda na koncu so Grki le zdržali do konca in izvlekli pomembno zmago. Da Olympiacos Kaunas zapušča z zmago, je v veliki meri zaslužen tudi nekdanji slovenski reprezentant Rašo Nesterović. Izkušeni center je na igrišču preživel nekaj več kot 25 minut in v tem času zbral devet točk, osem skokov ter po dve podaji in blokadi. Rašo je z raznovrstno igro prišel do statističnega indeksa 22, s čimer je bil najboljši igralec srečanja v tem elementu. Na drugi strani je v dresu Žalgirisa občasni slovenski reprezentant Aleksandar Ćapin v dobrih treh minutah v statistiko vpisal tri točke, dva skoka in eno podajo.

Begić bo počakal na debi
Madridski Real je po zaslugi sijajne zadnje četrtine, ki jo je dobil s kar 26:6, prišel do gostujoče zmage proti Sieni. Italijani so imeli usodo v svojih rokah, toda v zadnjih 10 minutah so povsem popustili in kraljevemu klubu dopustili, da je v Top 16 prišel še do druge. V postavi Reala je bil namesto Jorgeja Garbajose občasni slovenski reprezentant in najnovejša okrepitev kraljevega kluba Mirza Begić, ki pa kljub drugačnim napovedim ni debitiral v ekipi Ettoreja Messine. V drugi tekmi skupine H je Efes Pilsen na krilih Igorja Rakočevića (23 točk) prišel do zmage proti Partizanu, ki mu ni pomagala niti glasna beograjska Arena. Boštjan Nachbar je za goste igral le dobre štiri minute in se tako ni utegnil vpisati med strelce.

V skupini E je Lietuvos Rytas kar nekoliko presenetljivo prišel do zmage v gosteh proti Caji Laboral in s tem še kako zapletel položaj.