17 ogledov

Navarro pokopal Izraelce

Lakovič je tokrat dosegel tri točke. (Foto: EPA)
1/20
Na derbiju skupine F je Regal Barcelona brez večjih težav ugnala izraelski Maccabi. Blestel je Juan Carlos Navarro, ki je dosegel 24 točk. Slovenca sta k zmagi skupaj dodala pet točk.

Barcelona je na derbiju skupine F prišla do prve zmage v drugem delu evroligaškega tekmovanja. Varovanci Xavierja Pascuala so nadzirali dvoboj od prve do zadnje minute, najbolj pa se je izkazal Juan Carlos Navarro (24 točk), ki je že v prvem polčasu Izraelcem nasul 18 točk. Slovenca sta tokrat skupaj prispevala le pet točk, Jaka Lakovič je zadel eno trojko, Erazem Lorbek pa je prispeval 2 točki.

V slovenskem spopadu na tekmi v Pireju med domačim Olympiacosom in turškim Fenerbahčejem so se po zaslugi odlične zadnje četrtine, ki so jo varovanci Nevena Spahije dobili z 29:12, slavili gostje. Emir Preldžić je k zmagi Turkov prispeval 7 točk, Radoslav Nesterović pa je v 23 minutah dosegel le 2 točki.

PAU prva zmaga Top16
S tekmo med Lietuvosom Rytasom in Panathinaikosom se je začel Top 16 Evrolige, ki ga z letos z nestrpnostjo pričakujemo tudi v Sloveniji. Grški nasprotnik Uniona Olimpije v predtekmovanju je tekmo v Vilniusu začel povprečno in ob polčasu celo zaostajal (33:29). Litovci so nato kljub vsemu plačali za premalo razpoloženih košarkarjev na parketu (prvi strelec je bil z zgolj 11 točkami Milko Bjelica), Pao pa je s furiozno tretjo četrtino (24:8) in nezaustavljivim Mikom Batistom odločil tekmo že dolgo pred koncem.

Marko Jarić je v šestih minutah debija pri Montepaschiju Sieni ostal brez točk, Efes Pilsen pa je na koncu v napeti končnici zmagal v Istanbulu (60:58). Boštjan Nachbar s skromnima dvema točkama ni igral večje vloge na tekmi z malo koši, ki jo je v korist Turkov na koncu prevesil Igor Rakočević (17 točk). Domači so dobri dve minuti pred koncem vodili s šestimi točkami prednosti, toda Italijani so v svojem predzadnjem napadu s trojko Nikosa Zisisa znižali le na minus dve. Prav Zizis je ob sireni od daleč vrgel za zmago, toda neuspešno.

Zadnji tekmi sredinega večera sta bili na sporedu v Španiji, kjer sta Real Madrid in Valencia pričakala Partizan oziroma Žalgiris. Moštvo Svetislava Pešića je nadaljevalo nekajmesečni preporod in premagalo goste iz Litve (73:59), še bolj prepričljiv pa je bil kraljevi klub (78:58), pri katerem pa novopečenega realovca Mirze Begića še ni bilo v ekipi. Jaka Klobučar je za goste iz Beograda dosegel dve točki.

Evroliga, Top 16, 1. kolo:

Skupina E

Lietuvos Rytas : Panathinaikos 59:80 (21:18, 12:11, 8:24, 18:27)
Bjelica 11 točk, El-Amin in Bajramović 10; Batiste 26, Kaimakoglou 16

Unicaja : Caja Laboral 71:76 (19:21, 16:20, 18:17, 18:18)
Freeland 16, Jimenez in Blakney po 13; Huertas 19, San Emeterio 14, Teletović 13

Skupina F

Regal FC Barcelona : Maccabi Electra 81:71 (21:16, 20:21, 22:16, 18:18)
Navarro 24, Anderson 16, Perović 12, Lakovič 3 + 2 podaji v 12 minutah, Lorbek 2 + 5 skokov v 22 minutah; Hendrix in Perkins po 13

Lottomatica : Union Olimpija 63:64 (19:18, 16:15, 14:14, 14:17)
Dašić 18, Djedović 10; Gregory 19, Ožbolt 16, Markota 9

Skupina G

Efes Pilsen : Montepaschi Siena 60:58 (18:17, 11:10, 18:13, 13:18)
Rakočević 17, Thornton 12 ... Nachbar 2 v 15 minutah; Raković 16, Kaukenas 12

Real Madrid : Partizan mt:s 78:58 (17:18, 26:9, 15:13, 20:18)
Llull 21, Tucker 18 ... Begića ni bilo v ekipi; Vesely 13, Jawai in Jerrells 12 ... Klobučar 2 točki v 11 minutah

Skupina H

Power E. Valencia : Žalgiris 73:59 (20:21, 19:10, 15:19, 19:9)
Savanović 20, Claver 14; Pocius 9, Watson in Jankunas 8

Olympiacos : Fenerbahče Ülker 70:84 (16:16, 17:17, 25:22, 12:29)
Papaloukas 15, Spanoulis 14, Nesterović 2 v  23 minutah; Tomas 19, Ukić 17, Onan 14, Preldžić 7 v 18 minutah