11 ogledov

Nemci vrnili udarec, Španija in Rusija v finalu

Slovenskim košarkarjem na drugi tekmi z Nemci ni uspelo zmagati. Žurnal24 main
Slovenska košarkarska reprezentanca je v boju za razvrstitev od 5. do 8. mesta s 65 : 69 izgubila proti Nemčiji in se bo za 7. mesto pomerila s Francijo. V finalu Španija in Rusija.

Slovenskim košarkarjem je poraz proti Grkom očitno vzel preveč energije, da bi na tekmi z Nemčijo lahko iztržili zmago. Izbranci Aleša Pipana so boj zopet izgubili v zaključku, ko je podobno kot na tekmi z Grčijo v slovenski igri prišlo do zmede. Najboljša strelca tekme Slovenija - Nemčija sta bila na slovenski strani Lakovič (17 točk) in Smodiš (16), na nemški pa Nowitzki (28) in Greene (16). Kljub porazu je primarni cilj - uvrstitev na kvalifikacijski turnir za OI še vedno dosegljiv. Za dosego le-tega bo potrebna zmaga na tekmi s francosko izbrano vrsto. Ta bo na sporedu v nedeljo.

Hrvati se bodo kljub najslabši bilanci (3 zmage, 4 porazi) potegovali za peto mesto. © AFP

Hrvati že na kvalifikacijskem turnirju
Hrvaška izbrana vrsta se je kljub najslabši bilanci zmag in porazov v tretjem delu prvenstva (4 porazi in 3 zmage) vendarle uvrstila na kvalifikacijski turnir za OI. Zmaga nad Francijo (86 : 69) morebiti niti ni bila tako presentljiva, saj so južni sosedi že v boju za polfinale prikazali dobro igro in namučili Litvance, ki spadajo v ožji krog favoritov za medalje. Na tekmi proti glaskim petelinom sta blestela prva zvezdnika ekipe Planinić in Popović . Oba sta dosegla 15 točk, prvi pa je v statistiko zapisal še dva skoka. Za peto mesto se bo pomerila z Nemčijo.

V ponovitvi finala SP na Japonskem boljša Španija
Španija, je na polfinalni tekmi proti Grčiji zmagala tesneje kot kaže rezultat. Grki so domačinom ves čas dihali za ovratnik in v tretji četrtini celo povedli (60 : 59), a so se gostitelji v zadnji četrtini zbrali in tekmo dobili. K uvrstitvi v polfinale sta največ doprinesla NBA-jevca Pau Gasol in Juan-Carlos Navaro , ki sta skupaj dosegla več kot polovico španskih točk. Gasol jih je dosegel 23, Navaro pa 21. Na drugi strani je bil s 23 točkami razpoložen le Spanoulis (23). Španija se bo za zlato pomerila z Rusijo.

Litvanska trinajstica tokrat ni bila srečna (Šaruna Jasikevičius) © AFP

Dvoboj nekdanjih sovjetskih držav Rusiji
Na drugi polfinalni tekmi so Rusi nadigrali Litovce. Vodili so celo tekmo, nasprotnikom je le enkrat uspelo izenačiti, in sicer na 52 : 52 v tretji četrtini. Na ruski strani je blestel Kirilenko . Dosegel je 28 točk in osem skokov. Pri Litvancih je bil s 30 točkami in štirimi skoki najboljši Šiškavskas . Rusija se bo v finalu pomerila s Španci, košarkarje z Baltika pa za tretje mesto čaka obračun z Grki.