100 ogledov

Nepričakovan poraz Olimpije

Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer
Ljubljanski košarkarji so leto odprli z domačim porazom.

Košarkarjem Cedevite Olimpije se ni uspelo še tretjič v nizu v regionalnem tekmovanju rešiti v zadnjem hipu. Potem ko so v prejšnjih krogih slavili po dveh podaljških proti Megi Bemax in s košem v zadnji sekundi proti Ciboni, so tokrat morali priznati premoč Igokei, ki je dobro izkoristila nihanja v igri domačih in v zadnjih minutah brez težav zadržala prednost.

Začetek sicer ni bil slab, kljub lepemu vremenu in nenavadno zgodnji uri se je v Stožicah zbralo tudi precej gledalcev. Toda zadovoljni so bili lahko le s prvo polovico tekme, ko so domači vodili. Že takrat pa so gostje s trojko tik pred koncem prve četrtine napovedali, da se ne nameravajo predati, kar so potrdili tudi v drugi. Prednosti sedmih točk domači niso zadržali, gostje pa so pred polčasom z novo trojko spet prišli povsem blizu.

V tretji in četrti četrtini pa so košarkarji Igokee spretno kaznovali bledo predstavo domačih. Vse več zgrešenih metov in izgubljenih žog je tehtnico kmalu nagnilo na stran gostujoče ekipe, ki je vodila s 60:55, a so se takrat v končnici približali domači. Odločitev je tako padla v zadnji, v kateri pa Ljubljančani niso popravili vtisa.

Igokea je bila vedno korak pred njimi, domačim je zadnjič dovolila, da se približajo na 76:77, potem pa so spet prevzeli pobudo. Mirno so zaključevali napade, medtem ko so se domači zaletavali in skušali na silo spremeniti potek tekme. Po trojki Save Lešića za vodstvo Igokee s 83:76 minuto pred koncem pa je bilo dokončno jasno, da bodo zeleno-oranžni doživeli četrti poraz v ligi Aba.

Najboljši pri domačih je bil Codi Miller-McIntyre z 22 točkami, tri manj je dosegel Jaka Blažič, pri gostih pa je bil najbolj razpoložen Lešić s 27 točkami.

Naslednjo tekmo bo ljubljanska zasedba igrala v soboto, 11. januarja, ko bo gostovala pri Partizanu.

1. Budućnost          14  11   3   1111:975   25
 2. Partizan           14  11   3   1133:975   25
 3. Cedevita Olimpija  14  10   4   1163:1108  24
 4. FMP                14   9   5   1214:1128  23
 5. Koper Primorska    14   8   6   1101:1115  22
 6. Mornar             14   7   7   1169:1185  21
 7. Crvena zvezda      13   7   6   1027:932   19
 8. Igokea             14   4  10   1101:1157  18