9 ogledov

Neuspešen LeBronov lov na Kobeja

LeBron James si je želel rekorda v New Yorku, kjer ga mnogi že vidijo po izteku Žurnal24 main
Le dva večera po rekordnem učinku, 61 točkah Kobeja Bryanta na tekmi lige NBA v New Yorku, je njegov rekord na kraju zločina lovil Clevelandov zvezdnik LeBron James. Neuspešno.

: Phoenix Suns 124:112

LeBron James je z 52 točkami prispeval levji delež k zmagi Clevelanda na gostovanju v New Yorku s 107:102. Gledalci v Madison Square Gardnu so pred dvema dnevoma dobri dve minuti pred koncem srečanja Kratkohlačnikov z Lakersi gostujočemu Kobeju Bryantu vzklikali MVP (najbolj koristen igralec), ko je dosegel 61. točko in s tem postavil nov najboljši strelski učinek v zgodovini te slavne dvorane. Iztrgal ga je iz rok Bernarda Kinga , ki je imel rekord 60 točk skoraj 25 let.

Najboljši dosežek je bil ogrožen spet danes ponoči, ko je v MSG-ju gostoval Cleveland z najboljšim igralcem lige letos LeBronom Jamesom. Slednjemu je sicer uspel rekorden dosežek sezone 52 točk, kljub vsemu pa je za 9 točk zaostal za učinkom Jezernika Bryanta. Jamesu je uspel rekord druge vrste. 52 točk ni zbral še nihče od leta 1976 in združenja lige NBA in ABA, ki je hkrati dosegel trojni dvojček. LeBron je namreč še 10-krat uspešno skočil in 11-krat podal. Pred njim je 50 točk ob trojnem dvojčku nazadnje uspelo doseči Kareemu Abdulu Jabbarju davnega leta 1975. To je hkrati tretji najboljši strelski učinek gostujočega košarkarja v Velikem jabolku, zaostal je le za Bryantom in Michaelom Jordanom (55 točk), ter njegov 21. trojni dvojček v karieri.

Kobe Bryant je na gostovanju v Torontu za dosežkom iz New Yorka zaostal za 25 točk. © Reuters

Rekordni strelski dosežki ob trojnem dvojčku

Wilt Chamberlain (Philadelphia): 53 točk (18.3.1968)
LeBron James (Cleveland): 52 točk (4.2.2009)
Elgin Baylor (LA Lakers): 52 točk (13.12.1961)

"V moji igri ste lahko videli prav vse elemente košarke. Vsakič, ko te uvrstijo v 'razred' z Michaelom Jordanom ali Kareemom Abdulom Jabbarjem, je to izjemen dosežek," je po tekmi novinarjem povedal LeBron, ki letos v povprečju na srečanje dosega po 28 točk, 7,4 skoka in 6,9 podaje. Za primerjavo omenimo, da je povprečje novega rekorderja Madison Square Gardna Bryanta v sezoni 2008/09 27,4 točke, 5,5 skoka in 5,1 podaja na tekmo. LeBron je že v prvi četrtini dosegel 20 točk, učinek pa do polčasa povečal na 28. Z 39. zmago se je Cleveland ob devetih porazih izenačil z Lakersi na drugem mestu najboljših moštev lige NBA. Vodilni so še vedno aktualni prvaki iz Bostona. Od Slovencev sta na parket stopila dva. Saša Vujačič je z LA Lakersi gostoval v Torontu in slavil zmago s 115:107. Slovenski branilec je v 18 minutah dosegel 7 točk in imel še tri skoke ter dve podaji. Spet je blestel Bryant, ki je tokrat dosegel 36 točk. Dobre štiri minute za igro je dobil tudi novinec v ligi NBA Goran Dragič , ki je ob porazu Phoenixa na gostovanju pri Golden Statu dosegel 2 točki, prav toliko podaj in tri skoke.