18 ogledov

New York Knicks izgubili doma, Vujačić ni igral

LeBron James, Carmelo Anthony, New York Knicks:Cleveland Cavaliers Profimedias
Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA New York Knicks je v noči na soboto gostilo Cleveland Cavaliers in izgubilo s 84:90. Najbolj razpoložen v dresu Clevelanda je bil z 31 točkami LeBron James, pri New Yorku, za katerega Saša Vujačić ni zaigral, jih je Carmelo Anthony dosegel 26.

Na tekmi v Madison Square Gardnu se je izkazal LeBron James, ki je kar 12 od skupaj 31 točk dosegel v zadnji četrtini. Mo Williams je dodal 20 točk, vključno z izenačujočim košem 40 sekund pred koncem tekme, oba igralca pa sta izdatno prispevala k osmi zaporedni zmagi Clevelanda. Ekipa je s tem izenačila rekord franšize iz sezone 1976/77 in ima enega najboljših startov sezone z osmimi zmagami in le enim porazom.

New York Knicks so slabo metali iz igre, njihov odstotek je bil zgolj 37-odstoten. Čeprav je Carmelo Anthony dosegel 26 točk, se mu je ustavilo v drugem polčasu, ko je zbral le štiri točke. Slovenski košarkar v dresu New Yorka Vujačić po odločitvi trenerja tokrat ni dobil priložnosti.

LeBron James, New York Knicks:Cleveland Cavaliers | Avtor: Profimedias Profimedias

Zmagi tudi za Indiano in Memphis

Indiana je za šesto zmago v sedmih tekmah premagala Minnesoto s 107:103, Paul George je dosegel 29 točk, Monta Ellis pa 24. Za Tiberwolves sta se s po 26 točkami izkazala Andrew Wiggins in Zach LaVine, Minnesota pa se je v igro vrnila po 27 točkah zaostanka. Kljub izidu 101:100 le 78 sekund pred koncem so se morali nato njihovi igralci zadovoljiti s tretjim zaporednim porazom.

Memphis Grizzlies so Portland Trail Blazers premagali s 101:100. Odločilno polaganje na koš je prispeval Zach Randolph zgolj šest desetink pred koncem, medtem ko je Španec Marc Gasol dosegel rekord sezone v obliki 31 točk. Memphis je s tem končal negativni niz štirih porazov. Za Portland, ki je utrpel četrti zaporedni poraz, je CJ McCollum dosegel 26 točk.

V ostalih tekmah so bili Orlando Magic s 102:93 boljši od Utah Jazz, Boston Celtics pa od Atlanta Hawks s 106:93. Toronto Raptors so s 100:81 ugnali New Orleans Pelicans, Chicago Bulls so bili od Charlotte Hornets boljši s 102:97, Oklahoma City Thunder pa so Philadelphia 76ers premagali s 102:85. Dallas Mavericks so z 90:82 premagali Los Angeles Lakers, Denver Nuggets so bili s 107:98 boljši od Houston Rockets, Sacramento Kings pa od New Jersey Nets s 111:109.