1 ogledov

Nezgrešljiv Vujačič

V ligi NBA sta bila zelo opazna dva Slovenca. Beno Udrih je k porazu Sacramenta prispeval 18 točk, Saša Vujajič pa k zmagi LA Lakersov ob soodstotnem metu 14 točk.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so se predstavili trije klubi slovenskih igralcev. Phoenix je na domačem igrišču premagal Houston s 114:109, Los Angeles Lakersi so slavili zmago v Milwaukeeju s 104:98, Sacramento pa je v gosteh po podaljšku moral priznati premoč ekipi Golden State, ki je zmagala s 143:141.

Od treh slovenskih košarkarjev je bil najučinkovitejši Beno Udrih, ki je na parketu preživel kar 51:16 minute, v tem času pa je za Kralje dosegel 18 točk, devet podaj in šest skokov. Saša Vujačič je za Jezernike v 23:20 minute dosegel 14 točk, pet skokov in tri podaje, še boljši pa je podatek, da sploh ni zgrešil meta, Goran Dragič pa je v obračunu proti Raketam za Sonca v 9:13 minute zbral tri točke, dva skoka in podajo. Udrih je v Oaklandu prikazal zelo dobro predstavo, z njegovim uspešno zaključenim prodorom so Kralji dve sekundi pred koncem rednega dela izsilili podaljšek, v njem pa vendarle morali priznati premoč Bojevnikom. Savinjčan je dve sekundi pred koncem prvega podaljška poskušal vnovič izsiliti dodatnih pet minut igre, njegov met pa ni zadel želenega cilja. V domači ekipi je blestel Monta Ellis, ki je dosegel svoj strelski rekord pod obroči NBA (42 točk), v gostujoči zasedbi pa je bil poleg aktivnega Udriha strelsko zelo navdahnjen Kevin Martin, kar je prav tako njegov najboljši strelski izkupiček v NBA. Phoenix je na krilih sijajnega kanadskega organizatorja igre Steva Nasha (25 točk in 17 podaj) ukanil Houston. Za šesto zaporedno domačo zmago, kar je najboljši izkupiček ekipe iz Arizone v tej sezoni, je Grant Hill prispeval 23, Shaquille O'Neal 22 in Jason Richardson 18 točk, v gostujoči zasedbi pa je bil najučinkovitejši Ron Artest z 28 točkami. Kobe Bryant je v Milwaukeeju zadel prvih sedem metov in tekmo končal s 30 točkami, Španec Pau Gasol pa je v zadnji četrtini prispeval osem od skupno 15 točk. V domači ekipi je blestel Ramon Sessions s prvim trojnim dvojčkom v karieri: 16 točk, 16 podaj in 10 skokov.