9 ogledov

Ni Ronda, je poraz v zadnji minuti

Jose Calderon in Nate Robinson
1/12
Zaradi težav s stegensko mišico so bili Celtics brez motorja Ronda in tako so jih v dramatični končnici Raptors premagali s 102:101. Kings so izgubili že osmič letos, Udriha pa ni bilo v prvi peterki.
Adut Miami Heatov s klopi Udonis Haslem ima strgane vezi v levem stopalu in bo z igrišč odsoten najmanj šest tednov (morda celo do All-Star vikenda).

Toronto Raptors so prekinili niz osmih zaporednih porazov proti Boston Celticsom. Z vsega sedmerico igralcev (Jarrett Jack, David Andersen in Marcus Banks so odšli v New Orleans Hornets v zameno za Pejo Stojakovića in Jerryda Bayjella, ki naj bi za Toronto debitirala v sredo) so podprvake premagali s 102:101, potem ko je 2,7 sekunde pred koncem Amir Johnson zadel oba prosta meta, Paul Pierce pa je ob zvoku sirene zgrešil met za zmago. Najzaslužnejši za zmago je bil Italijan Andrea Bargnani (29 točk). Celtics so znani po dobri obrambi, a sem ter tja popustijo in tako so Raptors v drugi četrtini naredili razliko. "Ne moremo se le pojaviti na tekmi. Moramo igrati pravo obrambo. To so močne napadalne ekipe. Vemo, da so," se je nase in na soigralce jezil Kevin Garnett. Morda bi bilo drugače, če bi igral Rajon Rondo. Njihov prvi organizator igre in s povprečjem 14,2 podaje na tekmo najboljši podajalec lige, zaradi težav s stegensko mišico ni zaigral. Nate Robinson ga je sicer dobro zamenjal – kar se tiče točk (22), ne pa v vlogi asistenta (dve).

Bargnani je bil z 29 točkami zvezda večera v Air Canada Centru. Poglejte vrhunce tekme.

Najboljši ekipi sezone ostajata Los Angeles Lakers in New Orleans Hornets. Prvi so za 12. zmago ob popolnem večeru Pauja Gasola (28 točk ob metu 10/10) s 117:89 premagali Golden State Warriors (Monta Ellis je imel le pet točk). Drugi pa so bili za svoj 11. uspeh letos v tekmi obramb s 75:71 boljši od Sacramento Kingsov. S 17 oziroma 16 točkami sta izstopala David West in Trevor Ariza, pri Kraljih pa s 15 točkami in 10 skoki Donte Greene. Za slovenske ljubitelje košarke pa najbolj pomembna novica, da Bena Udriha ni bilo v prvi peterki. Začel je (in tudi odigral 37 minut) Luther Head (11 točk), medtem ko je Beno dobil le 23 minut in zadel dva meta iz igre (šet točk).