29 ogledov

Ni zvezda, a je premagal Lakers

Carlos Boozer
1/7
Derrick Rose pravi, da ni zvezda, a je z Bulls premagal Lakers. Trener Denverja, George Karl, je dosegel 1000. zmago. Heati so dobili šesto tekmo zapored za več kot 10 točk. Šest točk Gorana Dragića.
Kdo je v NBA vroč in kdo hladen po prvi četrtini sezone 2010/2011? Preberite in poglejte v Žurnalovi analizi.

"MVP! MVP!" je odmevalo v United Centru v Chicagu. Vzkliki, ki jih je vajen Kobe Bryant, a deležen jih je bil Derrick Rose. Imel je 29 točk in devet podaj. Bil je najzaslužnajši za zmago Bullsov z 88:84 nad aktualnimi prvaki, Los Angeles Lakers. Za Bike je to osma domača zmaga na zadnjih 10 tekmah, četrta zaporedna in že 13. v sezoni. Rose se dejansko vzpanja na lestvici dirke za naziv najbolj koristnega igralca rednega dela sezone. Njegovo povprečje po dobri četrtini sezone je 25,3 točke, 8,2 podaje in 4,3 skoka na srečanje. Ne glede na vse to Derrick ostaja skromen. "Nisem zvezda," je dejal pred tekmo. "Dobro se počutim ob taki podpori navijačev, a to mi ne bo stopilo v glavo. Pred nami je še veliko tekem." Razlog več, da bodo Bulls vse bolj nevarni, je Carlos Boozer. Poleti je klub okrepil iz Utah Jazzov, zdaj je premagal poškodbo in že igra odlično - Jezernikom je dal 10 točk in imel še 11 skokov.

Sedmo zmago zapored in šesto zapored za več kot 10 točk - prvič po letu 1999 - so dosegli Miami Heat (proti Golden State Warriorsom s 106:84). Dwayne Wade je imel 34 točk, devet skokov in sedem podaj, LeBron James pa 25 točk, devet podaj in sedem skokov.

Portland Trail Blazers so prišli do četrte zmage v nizu. S 101:94 so premagali Phoenix Suns, za katere je Goran Dragić v 23 minutah dosegel šest točk. Blazers, ki so ponavadi ena najbolj nenatančnih ekip lige, so imeli zanje odličen 64-odstoten met iz igre. Očitno se vzpenjajo v formi, saj so večer prej premagali Orlando Magic. Slednji so v mali krizi. V noči na soboto so izgubili s 105:117, kar je njihov četrti poraz zapored. Utah Jazz so jim nasuli toliko točk, kot še nobena ekipa letos. Z 32 točkami je izstopal Deron Williams, z 19 je presenetil C. J. Miles. Podobno kot Magicom sape zmanjkuje New Orleans Hornetsom. S 97:94 so bili boljši Oklahoma City Thunder. Rusell Westbrook in Kevin Durant (po poškodbi spet igra) sta skupaj dala 54 točk.

Karlov mejnik
George Karl, trener Denver Nuggetsov, je z zmago 123:116 nad Toronto Raptors dosegel prav poseben mejnik - tisoča zmaga v vlogi trenerja. Je sedmi trener v zgodovini s tem dosežkom. Zanimivo, da je tudi okroglo 900. dosegel proti Raptorsom (decembra 2008).