24 ogledov

Ničla Dragića, Telički desetič zapored

Dirk Nowitzki je ob 10. zmagi Mavericksov v nizu prispeval 25 točk. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Goran Dragić ni dal niti točke in Suns so izgubili proti Trail Blazersom (106:99), Saša Vujačić spet ni igral, a Lakers so vseeno premagali Wizards (115:108), Mavericks so zabeležili 10. zmago zapored!

Wesley Matthews je navdušil s 24 točkami, Brandon Roy in LaMarcus Aldridge sta dala vsak po 20 in Portland Trail Blazers so s 106:99 prekinili niz treh zaporednih zmag Phoenix Sunsov. Slednji so ob začetku zadnje četrtine še vodili za devet, nakar so domači naredili preobrat in slabe štiri minute pred koncem povedli. Blazers so imeli 33 prostih metov – zgrešili so le enega! Dvojni dvojček Steva Nasha (24 točk in 15 podaj) je bil tako zaman. Slovenski branilec Goran Dragić je dobil le devet minut in zgrešil je oba meta iz igre. Sploh prvič letos je končal z ničlo. Imel pa je podajo, skok, ukradeno žogo in dve izgubljeni.

Domači so igrali brez Andreja Millerja (suspenz ene tekme zaradi nepotrebnega in grobega prekrška nad Blakom Griffinom), s čimer se je končal rekordni niz 632 tekem tega organizatorja igre (od 24. januarja 2003 ni izpustil niti ene tekme).

Dallas desetič zapored
Miami Heat so končno našli formo (v ponedeljek so dobili peto tekmo v nizu), Dallas Mavericks pa so v formi že od začetka sezone. Tako so v noči na sredo s 105:100 premagali Golden State Warriors in tako zabeležili 17. zmago na 21 tekmah oziroma deseto zapored. Že res, da so k zmagi največ prispevali Dirk Nowitzki (25 točk), Jason Terry (20) in Caron Butler (19), a nikar ne gre prezreti dveh francoskih rezervistov, ki sta zapolnila vrzel po želodnčnih težavah prvega centra Tysona Chandlerja Ian Mahinmi je imel 12 točk in zanj rekordnih 10 skokov, Alexis Ajinca pa tri točke in tudi zanj rekordno število skokov (šest). "Trdo delo se splača. Še naprej bova garala," je obljubil Mahinmi.