16 ogledov

Ničla Zdovca na F4, prvak Himki

krka spartak zdovc Boštjan Tacol
Jure Zdovc se s Spartakom od zaključnega turnirja Evropskega pokala poslavlja z dvema porazoma. Skupaj z rojakom Miho Zupanom je izgubil tudi tekmo za tretje mesto, kjer jih je premagal Lietuvos Rytas z nekdanjim trenerjem Krke Aleksandrom Džikićem (71:62). Naslov prvaka je z zmago nad Valencio osvojil Himki (77:68).

Košarkarji ruskega Spartaka iz Sankt Peterburga, ki jih vodi slovenski trener Jure Zdovc, so v tekmi za tretje mesto na zaključnem turnirju Evropskega pokala z 62:71 klonili proti Lietuvos Rytasu. Miha Zupan, član ruskega moštva, je igral 16 minut in v tem času dosegel štiri točke, v statistiko pa je vpisal še en skok.

Finalno tekmo je na domačem prvenstvu dobil Himki, za katerega je to prva evropska lovorika v zgodovini kluba. Tako kot v polfinalu proti Zdovčevem Spartaku je imel glavno besedo hrvaški košarkar Zoran Planinić, ki je z 19 točkami v finalu postal tudi najkoristnejši igralec zaključnega turnirja. Himki si je z zmago priigral tudi vstopnico za nastopanje v naslednji sezoni Evrolige.

Planinić presodil Spartaku v polfinalu

Valencia je na v prvi polfinalni tekmi ugnala Lietuvos Rytas (80:70) in se prek ekipe nekdanjega Krkinega trenerja Aleksandra Džikića kot prva uvrstila v finale. Najboljši trener tekmovanja Jure Zdovc se skupaj s slovenskim reprezentantom Miho Zupanom, ki je na sobotni tekmi v dobrih 12 minutah dosegel štiri točke in pobral eno žogo pod svojim obročem, tako poslavlja stopničko pred koncem.