12 ogledov

Nihče ne ustavi Heatov, Spurse pa!

LeBron James in John Salmons
1/14
November: sedem porazov, sedem zmag. December: 15 zmag in en poraz. Januar: tri zmage. Heat so z 19 zmago (nad Bucks) na zadnjih 20 tekmah le še za Spurs, ki so sinoči izgubili z Knicks.
Sacramento Kings imajo že 25 porazov, potem ko so jih s 108:102 premagali Atlanta Hawks. Beno Udrih se na ponedeljkovi tekmi ni resneje poškodoval in je dva dni kasneje že igral. V 26 minutah je zadel en koš in en prosti met, imel pa še tri skoke in podaji.

Decembra so izgubili le enkrat, januarja so še neporaženi. Miami Heat. A če so številne zmage izgledale lahke, je bilo tokrat drugače. Milwakuee Bucks so se tri četrtine dobro upirali, na koncu pa le priznali premoč z 89:101. Dwyane Wade je imel 34 točk, Chris Bosh 19 in 12 skokov, LeBron James pa 25 in devet asistenc (pa pravite, da solira). V odločilnem delu tekmo so imeli naprej osem minut z delnim izidom 18:6, ob koncu pa še 13:0 in 28. zmaga v sezoni je bila njihova. "Morda so košarkarji bolj uživali v kakšni drugi tekmi, a zame je ta zmaga med najbolj pomembnimi. Igrali smo proti zelo fizični ekipi. Dobri so bili v obrambi," je pomembnost zmage proti neugodnemu nasprotniku poudaril trener Erick Spoelstra. Z njimi ta teden igrajo še enkrat.

Los Angeles Lakers so končno prišli do lahke in visoke zmage. S 108:83 so premagali Detroit Pistons. Pau Gasol je imel 21 točk, na drugi strani pa po premagani bolezni Rodney Stuckey še vedno ni pravi in brez njegovih točk jim je težko.

Heati imajo zdaj le še zmago več od najboljše ekipe dosedanjega dela sezone, San Antonio Spursov. Ti so v noči na sredo ostali pri številki 29, potem ko so jim šele peti poraz prizadejali New York Knicks. Z najboljšo tekmo sezone Wilsona Chandlerja (31 točk) so Kratkohlačniki v domačem Madison Square Gardnu do 20. zmage prišli z rezultatom 128:115. Amare Stoudemire in Raymond Felton sta dodala vsak po 28 točk. Imeli so 55-odstoten met, San Antonio pa letos na eni tekmi še ni dobil toliko točk. "Bili so bolj agresivni, bili so bolj fizični in bolj želni te zmage," je izpostavil trener Ostrog, Gregg Popovich. "Če damo 115 točk, pričakujem, da zmagamo. Naša obramba je bila patetična, najslabša letos."