10 ogledov

Nor strelski večer Dragića & Co.

Goran Dragić je bil deležen kar nekaj čestitk soigralcev. (Foto: Reuters)
1/12
Minulo noč so bili dejavni vsi trije Slovenci v NBA. Najuspešnejši je bil Goran Dragić, ki je s Phoenixom ob neverjetnem strelskem večeru na kolena spravil prvake iz Los Angelesa.

Kar 22 trojk, to je drugi naj dosežek v zgodovini NBA, so zadeli Phoenix Suns ob zmagi nad Los Angeles Lakers 121:116. Jason Richardson (35 točk) je zadel kar sedem trojk iz desetih poskusov. Tri pa tudi Goran Dragić v 13 minutah na igrišču, sicer pa so štirje gostje dosegli več kot 15 točk. Steve Nash je 12 od svojih 21 točk dosegel v zadnjih petih minutah, primaknil pa še 13 podaj. "Počutiš se, kot da je koš ogromen in da bo šlo skozenj vse, kar boš vrgel,“ je po tekmi dejal trener Phoenixa Alvin Gentry. Skupen "sončni" met za tri - 22:40.

Največ trojk na srečanju je lani zadel Orlando proti Sacramentu, kar 23.

Na drugi strani je to za Lakers drugi poraz zapored in prvi domači. "Sovražim, ko izgubim. Še posebej pred nizom gostovanj. A tako je. Zadevali so težke mete. Veliko težkih metov,“ se je pridušal Kobe Bryant, ki mu je le en skok zmanjkal od trojnega dvojčka. Njegov prijatelj Saša Vujačić je v 11 minutah dosegel tri točke. Pau Gasol se je ustavil pri 28 točkah in 17 skokih.

Tretji Slovenec v NBA je doživel poraz. Beno Udrih in njegov Sacramento sta morala priznati premoč Detroitu, ki je bil boljši s 100:94. Udrih je zbral pet točk, izkazal pa se je s podajami, saj je tekmo končal z devetimi.