12 ogledov

Nova drama v Stožicah zopet Olimpiji

Olimpija : Partizan 75:73; Jagodnik, Daneu in Zdovc
1/26
Union Olimpija se je z novo zmago v novi dramatični končnici znova zavihtela na vrh lestvice lige NLB. Zmaji so proti Partizanu prvič povedli šele v 38. minuti! V videu podoživite zadnje sekunde.

Tekma se je za zmaje in skoraj osem tisoč gledalcev (podatek uradne strani lige NLB) začela zelo slabo. Partizan je hitro izkoristil neučinkovitost domačih košarkarjev in zmajem pobegnil na 12:1. Olimpija se je trudila, a dolgo ni sestavila skupaj pravega napada in prvi koš iz igre na tekmi je prišel šele po slabih sedmih minutah igre. Prva četrtina je tako zanesljivo pripadla Partizanu (20:12). Če je ljubljanska publika, ki je letošnje dobre predstave ovekovečila s številčnejšo udeležbo v dvorani Stožice, pričakovala eksplozijo zmajev v drugi četrtini, se je zmotila. Zaspana igra in pomanjkanje idej v napadu sta se nadaljevala, na srečo Ljubljančanov pa si tudi Partizanovi košarkarji do konca prvega polčasa niso uspeli priigrati višje prednosti (37:26).

Kaže, da si te zmage zaslužimo. Tokrat je odločila borbenost.
Vlado Ilievski

Tudi na začetku drugega polčasa so na parketu gospodarili Beograjčani, ki so na krilih Dušana Kecmana, ta je blestel pri metu za tri točke, v tretji četrtini povedli celo za 16 točk (48:32). A če so zmaji lahko nadoknadili 14 točk zaostanka v gosteh pri Armaniju, je tokrat svoje dodala še prednost domačega terena in dobrega vzdušja, in prednost gostov se je v zadnjih petih minutah tekme začela topiti. Vse do izenačenja na 70, ki ga je v slogu Michaela Jordana s fade-away metom priigral Kenny Gregory. Dvoboj se je nato prevesil v dramatično končnico prostih metov, v kateri so več sreče in znanja imeli zmaji, ki so na koncu slavili s 75:73!

Po razburljivi tekmi je organizator igre Uniona Olimpije Vlado Ilievski za Šport TV navdušeno razlagal: "Kaže, da si te zmage zaslužimo. Na vseh tekmah, ki smo jih odigrali, smo pokazali veliko srce, voljo in borbenost do konca. Moram priznati, da je Partizan morda taktično igral celo bolje, toda bojevitost nam je prinesla zmago." Nato je potarnal še o utrujenosti, a Makedonec verjame, da se bodo zmaji na tekmo s Panathinaikosom dobro pripravili. "Utrujenost se nam seveda pozna, a mislim, da je dovolj časa do četrtka. Menim, da se bomo dobro pripravili, na klopi pa imamo 12 igralcev."

Krka visoko slavila v gosteh
Nymburk je odlično začel ligo NLB, saj so Čehi v domači dvorani premagali Crveno zvezdo in Igokeo, v gosteh pa Radnički, prvič pa so izgubili šele v zadnjem krogu z Zadrom v gosteh. V petem kolu so k njim odšli košarkarji novomeške Krke. "Poskušali jim bomo premagati," je dejal Smiljan Pavič. In to jim je tudi uspelo! Prvo četrtino so dobili s 26:9, v drugi in tretji sicer izgubili nekaj prednosti, a zdržali pritisk domačih. V zadnji so bili spet boljši in se na koncu veselili pomembne zmage za 20 točk s 77:57. Chris Booker, Goran Ikonić, Simon Petrov in Pavič so vsi dosegli več kot 10 točk.

Krka je prek Paviča v peti minuti povedla z 11:4. V naslednjem napadu je Petrov zadel svojo drugo trojko (14:4). Petrov (8) in Pavič (12) sta dosegla skoraj vse točke gostov v prvi četrtini. Ta del igre je s trojko zaključil Booker (26:9). Slednji je s polaganjem in dvema prostima metoma v 14. minuti povišal razliko na 22 točk (34:12). Krkina igra v napadu je bila vse bolj raznovrstna, Paviču in Petrovu so se pridružili tudi soigralci in ohranjali visoko vodstvo, ki je bilo najnižje prav ob koncu prvega polčasa, ko je Michael Lenzly zadel trojko (40:28). Tedaj so se Čehi prvič približali Krki. Gostitelji so nadaljevali z boljšo igro in po trojki Weyinmija Efejukuja ob koncu 26. minute prišli na zaostanek vsega petih točk (37:43). Krizne minute Krke so se hitro končale in prednost je začela vnovič naraščati. Po ujeti žogi Eda Muriča pod obročem je Bojan Krivec lepo podal do Ikonića, ki je z metom izza črte sprožil val uspešnih zaporednih napadov, ki so Krki v 33. minuti prinesli 14 točk naskoka (60:46) in miren zaključek.

Radnički : Igokea 71:78
Lee 20, Marković 18, Rakić 12; Chase 27, Vitkovac 14, Joksimović v 19 minutah 1 točka

Široki TT Kabeli : Budućnost 69:61
Morović in Grgat po 15, Pilepić 13; Simonović 16, Ščekić 15,

Zagreb : Cibona 77:87
Simon 17, Kasun 16; Bogdanović 23, Pašalić 17, Zubčić in Radoševič po 14

Union Olimpija : Partizan 75:73 (12:20, 14:17, 19:19, 30:17)
Ilievski 18, Pinkney 17, Gregory 16, Markota 11; Kecman 18, Milosavljević 10, Jawai 9, Klobučar v 8 minutah in pol igre brez točke