12 ogledov

Odklop Olimpije: zmaga za 37 točk!

Aloysius Anagonye
1/33
Tudi Union Olimpija zna zmagati na miren način. Ob polčasu tekme s Širokim so vodili s 67:37 in za vodstvo na lestvici lige NLB zmagali s 107:70. Krka je tretji poraz doživela z Radničkim (82:86).
"V bistvu evforije v garderobi ni. To je dobro. Preprosto se zavedamo, da se je sezona šele začela," je v velikem intervjuju za Žurnal24 dejal Vlado Ilievski. Če ste ga spregledali, ga najdete tukaj.

Košarkarji Krke so zapravili lepo priložnost, da bi se s četrto zaporedno zmago učvrstili med vodilnimi ekipami lige NLB. Proti Radničkemu, ki je v dosedanjih šestih tekmah zmogel le dve zmagi, so bili do zaključka v igri za zmago, žal pa so se jim v odločilnih trenutkih zatresle roke na črti prostih metov. Krka je odlično začela tekmo, saj je bila v ospredju vse do zadnjih minut prvega polčasa. Imela je tudi dvomestni točkovni naskok, na odmor pa je odšla s prednostjo petih točk. Nadaljevanje je bilo bolj izenačeno, saj je Radnički spretno izkoristil nekaj kriznih minut Krke. Ti so namreč med 25. in 29. minuto dopustili delni izid 15:2, ki je gostitelje popeljal od zaostanka 51:57 do prednosti 66:59. A to še ni bilo usodno, saj so se Krkaši kmalu vrnili v igro (66:65) in držali ravnotežje vse do zadnje minute. Tedaj pa je najprej Dragiša Drobnjak zgrešil en prosti met, napako je ponovil Dušan Djordjević, ob koncu pa še Smiljan Pavič. Domačini so darilo sprejeli in se prešerno veselili zmage.

Krka v torek začenja Eurochallenge. Gostovali bodo Prostejovu. Olimpija pa v sredo doma igra tekmo Evrolige z Valencio. V noči na ponedeljek bo šlo v prodajo zadnjih 1.000 vstopnic. Bodite že opolnoči na bencinski črpalki ali na internetu, saj jih bo bržkone zmanjkalo v nekaj minutah.

Zmaga za 37
Union Olimpija
pa je popoldne pred okoli 1.000 navijači v Tivoliju spravila na kolena Široki Brijeg (107:70). Slaba obramba Širokega, tri trojke Saše Ožbolta, po ena Kennyja Gregoryja in Damirja Markote in Olimpija je že po sedmih minutah vodila s 23:13. Po minuti odmora na zahtevo trenerja gostov se je bruhanje trojk zmajev nadaljevalo: ko je drugič za tri zadel Markota, prvič Sasu Salin in že petič Ožbolt, je bilo na semaforju neverjetnih 36:19. Četrtina se je tako končala z vodstvom Olimpije za 13 in osmimi trojkami iz desetih poizkusov. In ko se ekipi enkrat odpre, začno zadevati tudi rezervisti: Marque Perry je dal v drugi četrtini 12 točk, Salin še dve trojki, Aloysius Anagonye pa osem točk. Široki je bil razbit in po 20 minutah je bilo 67:37 (v sredo je na tekmi Evrolige Olimpija CSKA-ju na celotni tekmi dala 55 točk). Le Goranu Jagodniku ni šlo (zgrešil je vse tri mete za tri).

Zmagovalec je bil odločen in drugi polčas je minil le še v znamenju atraktivnih akcij - z zabijanji je navduševal Giorgi Šermadini. Košev ni bilo več tolikov, a prednost Olimpije se ni topila. Po tretji četrtini je bilo 86:49. Razlogov za minute odmora ni bilo in tekma se je v Tivoliju končala po manj kot uri in pol. Ko se je odprlo še Jagodniku, je bilo po njegovi drugi trojki v 38. minuti že 107:64. Po 40 minutah je bilo 107:70 in zmaji so se vrnili na prvo mesto mesto lestvice lige NLB.