27 ogledov

Odlični Preldžić premalo

preldzic_epa - main Žurnal24 main
Valencia si je z zmago v zadnjem kolu Top 16 Evrolige proti Fenerbahčeju, kjer je 20 točkami blestel Emir Preldžić, zagotovila nastop v četrtfinalu. Rašo Nesterović znova odličen (20 točk).
ZMAJI POVSEM ZADNJI
Union Olimpija je v zadnjem kolu povsem po pričakovanjih klonila na gostovanju pri Barceloni. Zelo veliko presenečenje pa so pripravili košarkarji Lottomatice. Varovanci Saša Filipovskega so pred domačimi gledalci z 82:69 premagali izraeslki Maccabi in zmaje prikovali na zadnje mesto skupine F.

Pred zadnjim kolom Top 16 Evrolige je bilo več ali manj že vse jasno. V skupini G je bilo tako že pred zadnjim dejanjem pred izločilnimi boji jasno, da bosta v četrtfinale napredovala Real Madrid in Montepaschi Siena, Partizan in Efes Pilsen pa bosta končala s svojimi nastopi v Evroligi. V zadnjem kolu je Siena v gosteh kraljevemu klubu zadala prvi poraz v Top 16, toda kljub temu spodrsljaju Real v četrtfinale starta iz prvega mesta. Mirza Begić je tokrat dobil nekaj več priložnosti za igro in v enajstih minutah v statistiko vpisal 12 točk (6/6 za dve). V drugi tekmi je Partizan v gosteh ugnal Efes Pilsen in prišel do prve zmage v drugem delu. Pri Turkih v ekipi ni bilo slovenskega reprezentanta Boštjana Nachbarja, medtem ko je Jaka Klobučar za akutalne srbske prvake prispeval pet točk.

Valencia med najboljšo osmerico
Veliko bolj je bilo zanimivo v skupini H, kjer je bilo pred zadnjim kolom jasno le to, da bo napredoval Olympiacos. Za preostalo mesto pa sta se v neposrednem obračunu udarila Valencia in Fenerbahče. Marsikdo je seveda pričakoval zelo napet obračun, toda Španci so zaigrali zelo suvereno in si do polčasa priigrali sedem točk prednosti, ki so jih do konca srečanja podvojili in se kar malce presenetljivo uvrstili v četrtfinale.  Pri Turkih je blestel naturalizirani Slovenec Emir Preldžić, ki je bil z 20 točkami najboljši strelec tekme, vendar to kljub temu ni bilo dovolj za zmago in napredovanje.

V drugi tekmi skupine H je bil Olympiacos na domačem igrišču prepričljivo z 78:64 boljši od Žalgirisa. Za zmago Grkov je bil (znova) v največji meri zaslužen nekdanji kapetan slovenske reprezentance Rašo Nesterović, ki je z metom 10/15 za dve na koncu zbral 20 točk. Aleksandar Ćapin pri Žalgirisu ni dobil priložnosti za igro.

Caja in Pao zadnja med osem
Pred zadnjim kolom je bilo največ neznank v skupini E, kjer so bila v igri za napredovanje še tri moštva (Lietuvos Rytas, Caja Laboral in Panathinaikos), medtem ko je bila le Unicaja brez možnosti. Ravno Unicaja je na domačem igrišču po pričakovanjih pokleknila pred Panathinaikosom, ki si je tako na dokaj enostaven način zagotovil napredovanje. Precej bolj pa je bilo napeto na obračunu med Lietuvos Rytasom in Cajo Laboral. Španci so prvi polčas dobili le s točko prednosti (39:40), potem ko so po prvi tretjini vodili že z enajstimi točkami prednosti. V drugem polčasu so gostje le uspeli streti odpor žilavih domačinov in se predvsem po zaslugi zadje četrtine, ki so jo dobili z 19:13, uvrstiti med najboljše.

Evroliga, TOP 16, 6. kolo:

Skupina E

Lietuvos Rytas : Caja Laboral 68:77 (16:27, 23:13, 16:18, 13:19)
Bajramović 14, Bjelica 11; San Emeterio 19, Logan 15, Barać 13

Unicaja : Panathinaikos 61:77 (18:23, 15:15, 8:15, 20:24)
Fitch, Freeland in Sinanović 12, Blakney 8; Nicholas 18, Diamantidis 15, Batiste 10

Lestvica: 1.  Caja Laboral 10 točk*, 2. Panathinaikos 10 točk*, 3. Lietuvos Rytas 9, 4. Unicaja 7

Skupina F

Barcelona : Union Olimpija 76:58 (21:19, 14:12, 16:13, 25:14)
Lakovič 12, Ingles in Vazquez 10, Perović 9; Gregory in Jagodnik 13, Anagonye in Markota 9

Lottomatica Roma
: Maccabi 82:69 (21:17, 21:15, 18:6, 22:21)
Washington 16, Datome in Gordić 14, Traore 13; Eliyahu in Perkins 14

Lestvica: 1. Barcelona 12 točk*, 2. Maccabi 9*, 3. Lottomatica Roma 8, 4. Union Olimpija 7

Skupina G

Efes Pilsen : Partizan 65:67 (12:21, 22:16, 13:12, 18:18)
Rakočević 19, Roberts 9, Nachbarja ni bilo v postavi; Vesely 23, Katić, Kecman in Jerrells 8, Klobučar 5, 2 skoka, 2 podaji

Real Madrid : Montepaschi Siena 77:95 (19:26, 13:29, 19:23, 26:17)
Mirotić 13, Begić 12; Hairston 17, Aradori 16, Lavrinovič 15

Lestvica: 1. Real Madrid 11 točk*, 2. Siena 10*, 3. Efes Pilsen 8, 4. Partizan 7

Skupina H

Valencia : Fenerbahče 82:68 (15:15, 24:17, 20:20, 23:16)
Javtokas in De Colo 15, Savanović 14; Preldžić 20, Ukić 13

Olympiacos : Žalgiris 78:64 (19:20, 22:14, 17:15, 20:15)
Nesterović 20, 4 skoki, 3 blokade, Gordon in Halperin 12, Spanoulis 10; Kalnietis 16, Plaisted 11, Ćapin ni dobil priložnosti za igro

Lestvica: 1. Olympiacos 11 točk*, 2. Valencia 9*, 3. Fenerbahče 9, 4. Žalgiris 7

* – v četrtfinalu

Evroliga, četrtfinalni pari:

Caja Laboral - Maccabi Electra
Regal FC Barcelona - Panathinaikos
Real Madrid - Valencia
Olympiacos - Montepaschi Siena

Četrtfinalni boji se bodo začeli 22. marca, na zaključni turnir v Barcelono (od 6. do 8. maja) pa se bodo uvrstile ekipe, ki bodo prve trikrat zmagale.