11 ogledov

Odlični Udrih, Dragić zmagal

Beno Udrih in njegov Sacramento sta doseglo četrto gostujočo zmago v sezoni. (Fo
1/14
Beno Udrih je v dresu Sacramenta uprizoril novo bleščečo predstavo, ki pa spet ni bila dovolj za zmago. Kralji so pri Torontu klonili s 112:118. Drugače pa so bili razpoloženi pri LA Lakers in Phoenixu.
NE ZAMUDITE galerije Bena Udriha in zmage prvakov!

Prvaki iz Los Angelesa so umirili energični New York in s 109:87 dosegli svojo četrto zaporedno zmago, ob tem pa Kratkohlačnike zadržali pri drugi najnižji vsoti točk to sezono. Njihovo povprečje je bilo sicer 108,1, tokrat pa so iz igre metali komaj 36-odstotno. "Vsa ekipa je igrala dobro v obrambi in ni omogočala lahkih metov. Želeli smo igrati trdo, to nam je uspelo, zmaga pa je posledica tega," je dejal Lamar Odom, ki se je izkazal s kar 18 skoki.

Ob zmagi Miamija po podaljšku nad Portlandom sta Dwyane Wade in LeBron James skupaj dosegla kar 78 točk!

Phoenix je z zmago 108:100 nad Clevelandom prekinil niz treh zaporednih porazov oziroma ima zdaj na 15 tekmah štiri zmage. Rezervist Jared Dudley je dosegel 21 točk, Steve Nash pa le eno manj in kar 17 podaj. Goran Dragić je v 16 minutah dosegel osem točk, imel tri skoke, eno ukradeno in dve izgubljeni žogi. "Morali smo zmagati. Ni pomembno, proti komu – Lakersom ali Clippersom," je bil za prispodobe dovzeten Phoenixov junak Dudley.To je bil že 16. zaporedni poraz Clevelanda, skupno pa je njihov izkupiček 8:29.

Sacramento Kings ob novem porazu na gostovanju v Torontu s 118:112 ostajajo pri osmih zmagah in najslabšem izkupičku na Zahodu. Beno Udrih je bil tokrat s 25 točkami prvi strelec Kraljev, bolj sta blestela le košarkarja Toronta Italijan Andrea Bargnani s 30 in DeMar DeRozan z 28 točkami.

To je že deseti zaporedni poraz Sacramenta, v vrstah katerega je Udrih začel tekmo in bil v 44 minutah kar 75-odstotno uspešen pri metu za tri točke (3-4). Ob odličnem strelskem izkupičku je v statistiko vpisal še po štiri skoke in ukradene žoge ter tri podaje. Kings so tudi tokrat igrali brez prvega zvezdnika Tyreka Evansa, ki si je poškodoval levi gleženj, je pa odlično tekmo odigral rezervist Carl Landry, ki se je ustavil pri 22 točkah. Toronto, ki je izgubil kar šest od zadnjih sedmih tekem pred domačimi navijači, je odločilno razliko šestih točk naredil v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 33:27.