6 ogledov

Olimpija boljša od Heliosa

Vodilni možje Phoenixa so Dragića spremljali že pred leti, ko je igral na Kodelj Žurnal24 main
Košarkarji uniona Olimpije so v 2. kolu lige NLB v Tivoliju pred 1.500 gledalci s 83:66 premagali Helios. Zmajčki so po porazu v prvem kolu proti mestnemu tekmecu Slovanu tokrat strnili vrste, pokazali boljšo igro in prvič letos zmagali.

Partizan Igokea - Zagreb CO 109 : 65

Domžalčani so Olimpiji dihali za ovratnik, še dobre štiri minute pred koncem so zaostajali s 63:69, Ljubljančani pa so si visoko zmago zagotovili šele v zadnjih trenutkih tekme, ki ni navdušila.

Olimpija je že na na začetku prevzela pobudo. Predvsem po zaslugi razpoloženega Marka Miliča so ob koncu prve tretjine povedli z 28:19 in videti je bilo, da se bodo sprehodili do zmage. A Helios se ni predal. V 14. minuti je izenačil na 34:34, nekaj trenutkov povedel z 38:36, prednost 40:36 pa je bila tudi najvišja v njihovo korist ter hkrati tudi zadnje vodstvo. V 34. minuti so gostitelji vodili s 67:53, a gostom se je spet uspelo približati, toda le za kratek čas.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu (sreda, 10. oktober) gostovala v Zadru, Helios, za katerega je to po porazu z Budučnostjo izpred tedna dni že drugi neuspeh, pa bo gostil Široki Prima pivo.