217 ogledov

Cedevita Olimpija boljša od vodilnega Partizana

Cedevita Olimpija, Partizan Aleš Fevžer/Union Olimpija
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 10. krogu lige Aba premagali Partizan s 77:74 (23:19, 43:43, 63:61).

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi Aba in se z izkupičkom 7-2 ob tekmi manj povzpeli med prve tri ekipe regionalnega tekmovanja. Pred 3000 gledalci so v Stožicah po napeti borbi premagali Partizan s 77:74.

Za Beograjčane je to šele drugi poraz v sezoni in hkrati drugi v tem tednu. Sredi tedna so izgubili mestni evroligaški obračun s Crveno zvezdo.

Tekma je bila sila izenačena in borbena, odločitev pa je padla v zadnjih minutah. Cedevita Olimpija je prednost Partizana z 72:68 iz 36. minute izničila z delnim izidom 7:0 in po polaganju Yogija Ferrella (18 točk, met 6:10, 8 podaj) minuto in pol pred koncem povedla 75:72. V končnici je Josh Adams ohranil mirno kri s črte prostih metov in osem sekund pred zaključkom postavil končni izid.

Poleg Ferrella je imela Cedevita Olimpija še štiri igralce v dvomestnih številkah. Zoran Dragić je dosegel 13 točk, Adams jih je zbral 12, Amar Alibegović pa 11.

Cedevita Olimpija bo v 2022 odigrala še štiri tekme. V prihajajočem tednu jo v sredo doma čaka Brescia v evropskem pokalu in v soboto Studentski centar v Podgorici, 21. decembra sledi gostovanje v Franciji, 27. decembra pa Mornar v Stožicah.

1. Partizan            10   8   2   881:751  18
 2. Crvena zvezda        9   8   1   778:657  17
 3. Cedevita Olimpija    9   7   2   794:706  16
 4. FMP                  9   7   2   815:769  16
 5. Budućnost           10   6   4   886:828  16
 6. Zadar               10   6   4   917:899  16
 7. Igokea              10   5   5   838:838  15
 8. Mornar              10   4   6   863:883  14