Olimpija deklasirala Krko: F4 še na radarju

Dino Edo Murić Krka Union Olimpija liga ABA
1/18
ABA
Union Olimpija je na prvi tekmi 23. kola lige Aba dosegla pomembno zmago v boju za zaključni turnir in v Stožicah na slovenskem obračunu zanesljivo premagala Krko (76:63). Ena najbolj enostranskih tekem najboljših slovenskih ekip v zadnjih sezonah se je začela s 30-minutno zamudo zaradi težav s semaforjem.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili trinajsto zmago v ligi Aba in tako tri kola pred koncem rednega dela ohranili nekaj možnosti za uvrstitev na zaključni turnir. Njihova zmaga v slovenskem derbiju proti državnemu prvaku Krki je povsem zaslužena, saj so vodili od prve do zadnje minute, tako da dve točki nista bili niti za trenutek pod vprašajem.

Krka bo morala jubilejno deseto zmago, s katero bi si dokončno zagotovila obstanek v ligi Aba, iskati v preostalih tekmah. Ljubljančani bodo v zadnjih treh kolih dvakrat gostovali, in sicer pri Ciboni in Budućnosti, ter gostili Široki Brijeg. Novomeščani bodo doma igrali s Cedevito in MZT Skopjem, vmes pa gostovali še pri vodilni Igokei.

Daljše ogrevanje zaradi okvare semaforja v dvorani Stožice je očitno dobro delovalo na domače igralce, ki so hitro zagospodarili na parketu in že v prvi četrtini prišli do zajetne prednosti. Dvanajst točk naskoka iz prvih desetih minut so v 17. minuti povišali na 37:17, v nadaljevanju pa nekajkrat tudi čez dvajset točk.

Olimpija maščevala dva poraza

Novomeščani niso prikazali niti delčka borbenosti in motivacije, s katerima so že dvakrat v tej sezoni premagali Olimpijo, medtem ko je slednja igrala organizirano in preudarno ter prepričljivo zabeležila še drugo pomembno po Partizanu prejšnji teden.

Najvišji statistični količnik je imel Jaka Blažič (23), ki je dosegel 16 točk in imel osem skokov. Jasmin Perković in Klemen Prepelič sta za Olimpijo dosegla po 14 točk, najboljši strelec tekme pa je bil član Krke Uroš Lučić z 18 točkami.