7 ogledov

Olimpija : Elektra - od minute do minute

Uroš Slokar je odigral prvo uradno tekmo v dresu novega kluba. Žurnal24 main
Prenovljeno moštvo Uniona Olimpije je pod taktirko reprezentančnega selektorja Jureta Zdovca novo sezono odprlo z lovoriko. V spodnjih vrsticah si preberite potek srečanja od minute do minute.
SLOVENSKI SUPERPOKAL

UNION OLIMPIJA : Elektra 95:62 (68:48, 48:32, 26:21)
Union Olimpija: Klobučar 20, Vidmar 18, Walsh 17, Bečirović 8, Bavčić 7, Slokar 6, Kikowski 6, Golubović 5, Ožbolt 3, Djordjević 3, Šutulović 2.
Elektra Esotech: Koštomaj 17, Čup 13, Sjekloča 8, Horvat 8, Bilić 7, Podvršnik 5, Lelić 2, Lekić 2.

Četrta četrtina:
ZMAGOVALEC SUPERPOKALA JE UNION OLIMPIJA!

IMENITEN ZAKLJUČEK srečanja pa je uspel Jaki Klobučarju, ki je zadel trojko s sredine igrišča.

Zadnja minuta srečanja, Matt Walsh je zadel novo trojko. Vrača Tadej Horvat.

Prosta meta za Sinišo Bilića. Enkrat uspešen.

Do konca srečanja je še 2:21.

Gašper Vidmar učinkovito zabija za plus 29!

Jure Zdovc je v igro poslal mlado moč, Črnogorca Milorada Šutulovića, ki igra na položaju branilca in ki je takoj dosegel dve točki.

Kikowski je znova potrdil, da je dober strelec in dodal še eno trojko.

Gašper Vidmar je zabil nazaj, ampak po sodnikovem žvižgu, zato koš seveda ne bo priznan.

Dobremu zgledu je sledil tudi Klobučar, ki je dodal še eno trojko.

Nova trojka Sanija Bečirovića!

Točk z osebno napako res ne manjka, dodal ga je Sjekloča.

Klobučar je s trojko potrdil, da ne le kakovosten obrambni igralec.

Po Elektrinim obročen pa je podobno izvedel Golubović, ki je takisto dal tri točke.

Še naprej je vroč Koštomaj, ki je dal koš iz protinapada in ga nadgradil še s točko iz prostega meta.

Tretja četrtina :

Po tretji četrtini v prednosti Olimpija, ki vodi za 20 točk.

Na takšne poteze upajo navijači zmajev: Bečirović je s krila zadel trojko. Nato pa še protinapad, ki ga je kronal Golubović.

Kljub občasno neučinkoviti igri Olimpija s pridom izkorišča svojo posamično kakovost.

Estetski protinapad Olimpije, ki ga je s polaganjem končal Sašo Ožbolt.

Koštomaj nadaljuje topljenje ljubljanske prednosti s prostima metoma.

Elektra se ne predaja, Koštomaj je zadel za tri.

Nova lepa akcija gostov: zabil je Luka Sjekloča. Urban Bukovič pa je dodal nove tri točke.

Trojko za Šoštanjčane je prispeval Tadej Horvat.

Ljubljančani so tretji del igre odprli s košem Edina Bavčića, ki je zadel tudi prosti met.

Druga četrtina:

V prvi polovici srečanja nismo gledali košarke, ki bi gledalce dvignila s stolov, kar pa je za to obdobje priprav oziroma glede na Olimpijin pozni zbor dokaj običajno.

Ekipi sta že nared za drugih 20 minut.

Zabijanje Uroša Slokarja za konec druge četrtine ter ljubljanski naskok 16 točk.

Tudi Gašper Vidmar marljivo nabira skoke in po njih koše. Še 1:16 do konca druge četrtine.

Djordjević se je takoj oddolžil s skokom in polaganjem.

Zdovc je slišal Žurnalove misli in Srba znova poslal na parket! Morda je v nas nekaj vedeževalskega talenta ...

Na položaju organizatorja se je v prvi četrtini bolje od Klobučarja, vsaj v napadu, znašel Dušan Djordjević.

Zdovc kljub vodstvu ni zadovoljen z igro svojih izbrancev, saj pri njih pušča obramba, pa tudi napad je prizorišče nekaterih velikih napak, kot so tri sekunde.

Še en projektil Klobučarja za tri pa je zmaje popeljal do prednosti 14 točk.

Olimpija se je po dveh polaganjih Klobučarja znova odlepila ne plus 9.

Svojo mehko roko je pokazal tudi Pawel Kikowski.

Andrej Podvršnik je bil natančen za tri točke.

Začetek druge četrtine, Zdovc se huduje zaradi nespametno izgubljene žoge Slokarja.

Prva četrtina:

Prva četrtina je končana, Olimpija pa vodi za pet točk. Jure Zdovc je veliko menjal in poskušal z agresivno obrambo. Ljubljančanom je največ preglavic povzročal Tadej Koštomaj.

Pri zmajih je razpoložen Matt Walsh, ki je dosegel že 11 točk.

Prva četrtina gre h koncu, Olimpija pa vlada na igrišču.

Spoštovani in spoštovane, opravičujemo se, ker zaradi tehničnih težav niste mogli spremljati komentarja v živo tekme med Olimpijo in Elektro.