0 ogledov

Olimpija in Helios klonila

Razpoloženi Bavčič je bil tokrat premalo za uspeh Zmajev. (Foto: Saša Despot) Žurnal24 main
Potem ko je Olimpijo v četrtek zapustil Vladimir Golubovič, so Zmaji tokrat v 22. kolu lige NLB izgubili pri Širokemu (73:67). Košarkarji Heliosa so v Domžalah visoko klonili proti Budučnosti (58:73).

Potem ko so košarkarji Uniona Olimpije na finalnem turnirju Pokala Špar poniževali svoje nasprotnike in jim dopuščali bore malo točk, se jim je tokrat v prvem polčasu tekme proti Širokemu dogajalo ravno obratno. V prvih 20 minutah so Zmaji dosegli le 22 točk (31:22). Tivolski košarkarji so v drugi polčas vstopili bolj zbrano in odločno ter Široki ujeli na 31:31. A košarkarji s Širokega Brijega so Olimpiji ponovno ušli na 41:34. V zadnjo četrtino so Ljubljančani vstopili s šestimi točkami zaostanka (41:47). Takoj na začetku zadnje četrtine so košarkarji Širokega še nekoliko povišali prednost, ki so jo uspeli zadržati vse do konca. Pri Olimpiji sta blestela Vlado Ilievski (15 točk) in Edin Bavčič, ki je dosegel 14 točk (že v prvem polčasu 8).

Helios visoko poražen

Tudi menjava trenerja pri Heliosu (Trifunoviča je zamenjal Sunara) ni obrodila sadov v ligi NLB. Košarkarji Heliosa so pred domačimi gledalci tokrat morali priznati premoč črnogorski Budućnosti. Neučinkovitost v napadu je prinesla poraz z 58:73. Mrežico Domžalčanov so rešetali Simonović s 16, Vitkovac s 13 in Dragičević z 12 točkami.