13 ogledov

Olimpija in Krka zanesljivo

Kevin Pinkney je proti Nymburku pokazal odlično predstavo. (Foto: Nik Rovan)
1/9
Union Olimpija in Krka v ligi NLB rušita vse pred seboj. Krka je z novo zmago v 11. kolu proti Ciboni ostala na samem vrhu, zmaji pa z uspehom proti Nymburku tik pod njim.

Košarkarji Uniona Olimpije so po dveh zaporednih porazih zabeležili sedmi par točk v ligi NLB. Tako so vsaj delno popravili spodrsljaj iz prejšnjega kola, ko so v Stožicah izgubili z Zagrebom, in malce zacelili bolečo rano po dramatičnem evroligaškem porazu proti Panathinaikosu.

Na gostovanje k češkemu prvaku Nymburku so Ljubljančani odpotovali iz Aten, tekmo pa so odigrali kot dobro podmazan motor v teh zimskih temperaturah. Se pravi, potrebovali so nekaj časa, da so se ogreli, ko pa jim je igra enkrat stekla, predvsem meti za tri točke, jih gostitelji niso več mogli ustaviti. V prvih štirih minutah tekme je Union Olimpija dosegla vsega en koš (10:3) in potrebovala je nadaljnjih petnajst minut, da je ujela tekmeca (31:32). Njegov odpor je načela v tretji četrtini, ko je po dveh zaporednih trojkah Vlatka Ilievskega in Damirja Markote povedla s 55:45, strla pa ga je v zadnjih petih minutah tekme, ko je z nepopustljivo igro prišla do vodstva 74:58 (36. minuta).

Najboljša igralca Uniona Olimpije sta bila Kevinn Pinkney in Kenny Gregory, ki sta za več kot deset točk presegla svoje dosedanje povprečje točk v ligi NLB. Pinkney jih je dosegel 21 in zbral še sedem skokov, Gregory pa 18.

"Bal sem se te tekme, ker nisem vedel, kako bomo reagirali na poraz v Atenah. Izšlo se je dobro. Nastopili smo odgovorno in dovolj zbrano. Po poškodbi se je že vril Perry. Takšne zmage na gostovanjih so zelo pomembne. Pomembno je držati nivo in ne nihatiin upam, da se bomo tega sedaj res držali," je po tekmi dejal trener zmajev Jure Zdovc.

Krka zanesljivo čez Cibono
Krka je po zaspanem začetku (2:9) vendarle ugrela svoje motorje in ujela gostujoče košarkarje (16:15), a so ti znova ušli prav ob koncu prve četrtine (15:21). Cibona je vodila večji del druge četrtine, toda nepopustljivi Dolenjci so se v igro vrnili tik pred koncem prvega polčasa, ko so Zagrebčane najprej ujeli, nato pa še povedli in na odmor odšli s štirimi točkami prednosti (40:36). V drugem polčasu so Krkaši zaigrali kot prerojeni in že takoj z delnim izidom 7:0 povedli z dvoštevilčno prednostjo (47:36). Prednost se je nato le višala, do konca tretje četrtine pa je narasla na 15 točk (64:49). V zadnji četrtini so domači, pri katerih je največ, 17 točk dosegel Chris Booker, rutinirano zadržali prednost, ki so si jo priigrali in se tako veselili še sedme letošnje zmage. Krka tako tudi po 11. kolu lige NLB ostaja na vrhu lestvice.