7 ogledov

Olimpija izgubila drugo mesto

Gregory je bil (tudi) tokrat najboljši strelec zmajev. Zatajil pa je njegov kole Žurnal24 main
Union Olimpija je v 14. kolu lige NLB izgubila na gostovanju pri Igokei, Budućnost pa jih je kljub porazu proti Partizanu prehitela na drugem mestu. Krka je doma premagala Široki (78:72).

Tekma se je začela po ljubljanskih ''željah''. Domači so že po nekaj sekundah igre ostali brez Donnella Harveyja in zdelo se je, da bo zmaje čakalo lahko delo. A temu ni bilo tako. V čevlje poškodovanega Američana je več kot odlično stopil 210 centimetrov visoki center Mladen Pantić, ki je v prvem polčasu z lahkoto rešetal ljubljansko mrežico – v prvih 20 minutah je dosegel 20 točk.

V drugem polčasu je vlogo vodje prevzel organizator igre Brian Chase, ki je bil izjemen pri metu za tri točke (5/9), na koncu pa se je ustavil pri 21 točkah. Ljubljančani, pri katerih je dobro odigral Kenny Gregory (20 točk), razen nekaj svetlih minut sredi druge četrtine niso pokazali dobre igre, tako da bodo na prvo zmago v letu 2011 morali še počakati.

Krka leto 2011 začela z zmago
Košarkarji Krke so v domači dvorani Leona Štuklja ugnali presenečenje letošnje sezone, Široki. Bilo je 78:72.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Izenačeno tekmo so kljub nekaj negotovosti v zadnjih minutah tekme po odličnih predstavah Gorana Ikonića (22 točk) in Smiljana Paviča (15) varno pripeljali do konca. Krka, ki je vodila skozi skoraj celoten dvoboj, se kljub lepi prednosti v prvem polčasu ni uspela odlepiti od Širokega. Prav ob koncu prvega polčasa pa je Krkašem uspelo priti do prednosti 10 točk (47:37).

A prednost desetih točk ni zadoščala za miren drugi del, saj so se gostje iz Bosne večkrat nevarno približali, a bliže kot na -3 gostom ni uspelo priti. Dobri dve minuti do konca tekme so se košarkarji Širokega približali na 69:72, toda Ikonić in Dušan Đordević sta poskrbela, da je zmaga ostala v Novem mestu. Krka se je tako znova znašla na vrhu lige NLB.

Radnićki – Zagreb

Izenačeno tekmo so kljub nekaj negotovosti v zadnjih minutah tekme po odličnih predstavah Gorana Ikonića (22 točk) in Smiljana Pavića (15) varno pripeljali do konca. Krka, ki je vodila skozi skoraj celoten dvoboj, se kljub lepi prednosti v prvem polčasu ni uspela odlepiti od Širokega. Prav ob koncu prvega polčasa pa je Krkašem uspelo priti do prednosti 10 točk (47:37).