26 ogledov

Olimpija izgublja tudi v ligi NLB

Ožbolt je tokrat k zmagi zmajev prispeval 16 točk. (Foto: Boštjan Tacol)
1/12
Union Olimpija je po bolečem porazu v Evroligi pri Maccabiju v 20. kolu lige izgubila tudi na gostovanju v Širokem (86:85). Krka je v soboto v Novem mestu z 88:73 premagala Radnički iz Kragujevca.
Pri Krki ni bilo Simona Petrova, medtem ko je tekmo za Radnički izpustil Michael Lee. In še zanimiv pripetljaj z zadnjih sekund tekme – žoga je v enem od napadov zletela do trenerja gostov Miroslava Nikolića, ki je žogo prijel in jo zalučal na koš – zgrešil je, zato pa si je prislužil tehnično napako. Z Ljubljančani v Široki nista potovala prvi organizator igre Vlado Ilievski, ki si je poškodoval zadnjo ložo in Dino Murić, ki je dobil vročino.

Union Olimpija je še enkrat več slabo začela tekmo. Široki se je hitro odlepil na šest točk prednosti, za nameček pa je moral Jure Zdovc po dobrih petih minutah na klop poslati najbolj razpoloženega košarkarja Kevinna Pinkneya, ki je do svoje tretje osebne napake zbral sedem točk. Toliko je bil tudi zaostanek zeleno-belih po prvih desetih minutah, največ težav pa so imeli Ljubljančani z Ivanom Grgatom in Sinišo Štembergerjem, ki sta v tem delu igre skupaj dosegla kar 18 točk.

V nadaljevanju sta se pri Ljubljančanih razigrala rezervista Giorgij Šermadini in Goran Jagodnik, ki sta do polčasa skupaj dosegla 20 točk. Zmaji so v začetku druge četrtine naredili delni izid 6:0, največ pa vodili v 15. minuti, ko je bilo 33:29. Gostitelji, ki so koše dosegali tudi iz tretjih ali celo četrtih napadov, so po zaslugi boljšega skoka v prvem polčasu (23:11), držali stik z Evroligašem in do odmora izid poravnali na 37:37.

V drugem polčasu sta se moštvi vseskozi menjavali v vodstvu. Preobrat je prinesla četrta osebna napaka Šermadinija, ki ga je zamenjal Pinkney. Američan je dvakrat zapored zadel met za tri točki, Olimpija pa je po košu mladega Jana Špana prvič na tekmi povedla za šest točk.

Čestitke Širokem Brijegu za zmago. Bila je prava bitka na pomembni tekmi. Videlo se je kako igramo brez Ilievskega in z nepravim Gregoryem, ki ima težave s hrbtom. Tekma je dala določene odgovore in vemo kaj moramo popraviti in spremeniti. Na tako vročem terenu s tako igro ne nemoremo zmagovati. Gremo dalje k lovljenju Final Foura lige.
Jure Zdovc
Špralja je v zadnjem napadu v 3. četrtini s trojko Široki spet vrnil v igro (64:61) in nakazal, da bo zmagovalca spet odločila dramatična končnica. Izid je bil minuto pred koncem še izenačen, nato pa so sodniki s sumljivo odločitvijo Ožboltu dosodili peto osebno napako, ko naj bi oviral met Frana Pilepića za tri točke. Pilepić se je ob koncu prelevil v junaka tekme, saj v zadnjih 34 sekundah zadel vseh sedem prostih metov zapored. Jagodnik je 16 sekund pred koncem pri metu za tri točke stopil na črto in namesto izenačenja le znižal na točko zaostanka. Perry, ki se v odsotnosti poškodovanega Vlada Ilijevskega na tekmi ni izkazal, je tik ob koncu pokopal še zadnje upe Olimpije na zmago. Američan bi moral zgrešiti drugi prosti met, tako, da bi lahko Olimpija prišla do odbite žoge in priložnosti za zmago, a je Perry zadel, Široki pa slavil zmago s 86:85.

Krka pred Olimpijo
Novomeščani
so tekmo dobro začeli in dobili prvo četrtino s prednostjo petih točk (24:19). A nato se jim je ustavilo v napadu, zato pa so gostje iz Kragujevaca nadaljevali z izjemno dobrim metom z razdalje – v prvem polčasu so iz 13 poskusov za tri točke zadeli kar osemkrat. Prednjačil je Anton Gaddefors, ki je dosegel kar 17 točk (trojke 5/6). Krkaši so se prav ob izteku prvih 20 minut dokopali do tesnega vodstva z 41:39. Pri gostih so se med strelce v prvem polčasu vpisali le štirje košarkarji.

Ne prezrite galerije s tekme iz Novega mesta

Drugi polčas se je za Dolenjce začel sanjsko, saj je Goran Ikonić takoj zadel dve trojki in krkaški so si znova priigrali višje vodstvo. A to je skopnelo, ko se je vnovič odprlo Švedu Gaddeforsu, ki je poskrbel za izenačenje na 65 dobro minuto do konca tretje četrtine. Krka je po izenačenju na 65 znova stopila na plin in po seriji 14:3 je štiri minute do konca tekme na semaforju pisalo 79:68. Gostje se niso več pobrali in Novomeščani so se veselili še 13. letošnje zmage v ligi NLB. V zaključku tekme je blestel Ikonić, ki je na koncu končal pri 18 točkah.